STRONA GŁÓWNA    OGŁOSZENIA     GRUPY DUSZPASTERSKIE    KRONIKA    ROZWAŻANIA EWANGELII    KONTAKT  

  • PARAFIA
  • KANCELARIA
  • MSZE ŚWIĘTE
  • SAKRAMENTY
  • PORADNIA RODZINNA
  • GAZETKA PARAFIALNA
  • BIBLIOTECZKA PARAFIALNA
  • WARSZTATY RODZINNE
  • POLECAMY
  • OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
  • STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH W PARAFII





  • KRONIKA


    2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998 | 1997 | 1996

    2026


    PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA ‒ 23 MAJA 2026

    23 maja nasza wspólnota parafialna przeżywała szczególny czas łaski i ogromnej radości. Tego dnia, podczas uroczystych mszy świętych o godzinie 10.00 oraz 12.00, grupa 73 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjęła do swoich serc Pana Jezusa w sakramencie Eucharystii.

    Pierwsza Komunia Święta to dla tych dzieci niezwykły krok w przyjaźni z Chrystusem. W Eucharystii otrzymujemy bowiem najwspanialszy dar w historii świata – Jezus nie daje nam rzeczy, które mogą się zepsuć, ale daje nam samego siebie, abyśmy nigdy nie byli samotni.

    Ufamy, że ten wielki dar pomoże dzieciom w budowaniu niezwykłej przygody miłości, do której nieustannie zaprasza nas Pan Jezus. To świętowanie zachęca również nas wszystkich – rodziców, chrzestnych i całą wspólnotę – do dawania dzieciom pięknego świadectwa wiary, by wspólnie z nimi czerpały radość z niedzielnego spotkania przy ołtarzu i z ufnością powracały do Jezusa, który zawsze na nie czeka.



    BOŻE CIAŁO  4 CZERWCA 2026

    I oto 29 raz wyruszyliśmy w procesji z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy... Trasa procesji była taka sama jak od wielu lat: przejście ulicami Kościelną, Tulipanową, Leśną przez Raciborskiego w ulicę Świerkową, Jesionową, Topolową, Kasztanową, Lipową, Piłsudskiego, Modrzewiową i powrót do kościoła ulicą Świerkową, przez przejście dla pieszych na ul. Raciborskiego. Pierwszy ołtarz znajdował się na ulicy Leśnej (przygotował go Żywy Różaniec, róża rodziców modlących się za dzieci), drugi – na ulicy Topolowej (przygotowało go Przedszkole Calineczka), trzeci – na ulicy Modrzewiowej (przygotowali go członkowie Warsztatów „Sobota u Świętej Faustyny” i Rycerze Kolumba), czwarty – w kościele (przygotowała go parafia). Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i upiększenie tego święta, a także Komendzie Powiatowej Policji w Pruszcz Gdańskim, która zabezpieczyła przejście procesji przez ul. Raciborskiego.

     



    12 ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KS. MARCINA  24 MAJA 2026

    W niedzielę, 24 czerwca, Ksiądz Marcin obchodził 12 rocznicę święceń kapłańskich. Dziękujemy Panu Bogu za dar kapłaństwa ks. Marcina, za Jego pracę katechetyczną i duszpasterską. Niech patronka parafii, Święta Siostra Faustyna, wyprasza u Jezusa Miłosiernego wszelkie potrzebne łaski w drodze do świętości. Niech Najświętsza Maryja Panna ma Cię, Księże Marcinie, w swojej szczególnej opiece.






    PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. FAUSTYNY ‒ 2526 KWIETNIA 2026

    Kochani, grupa pielgrzymkowa wróciła już do naszego Wieczernika. Gdzie byliśmy i co widzieliśmy?

    Pierwszym przystankiem były Świnice Warckie, a w nich kościół, w którym modliła się i miała pierwsze objawienia mała Helenka Kowalska. Czy wiedzieliście, że rodzice naszej patronki przez 10 lat nie mogli doczekać się potomstwa, a po tym czasie urodziło im się 10 dzieci? Teraz do kościoła w Świnicach przyjeżdżają pary, które starają się o potomstwo. I, jak powiedział nam Ksiądz Janusz, proboszcz tamtejszej parafii, „Dla Pana Boga cud to standard”.

    Po Świnicach udaliśmy się do Głogowca, aby zobaczyć dom, w którym urodziła się i mieszkała w dzieciństwie św. Faustyna.

    Z Głogowca ruszyliśmy do Częstochowy, by wśród tłumu pielgrzymów pokłonić się naszej Matce i złożyć Jej nasze i Wasze intencje...

    Potem przyszedł czas na wyjazd do Krakowa. To był najważniejszy punkt naszego wyjazdu: pobyt w Łagiewnikach, gdzie w kaplicy znajduje się grób św. Faustyny, przy którym spędziliśmy sporo czasu na indywidualnej i zbiorowej modlitwie. Potem spotkaliśmy się z siostrą Agnes, która swoją prelekcją o św. Faustynie, a w zasadzie - sposobem jej wygłoszenia, uśmiechem i żywą wiarą - absolutnie zawładnęła naszymi sercami...

    Rozmodleni (i nieco zmęczeni) wróciliśmy do księży saletynów na nocleg.

    Niedzielę przywitaliśmy poranną mszą świętą przy grobie naszej patronki. Potem szybkie śniadanie i wyjazd do Płocka. Tam zwiedziliśmy budujące się jeszcze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i związane z nim muzeum. Zobaczyliśmy też trzeci obraz Jezusa Miłosiernego, który powstał na podstawie opisu z "Dzienniczka" św. Faustyny. No i najważniejsze: byliśmy dokładnie w tym miejscu, w którym Jezus polecił św. Faustynie, aby namalowała obraz według wizerunku, który wtedy zobaczyła. To było jedno z tych wzruszających i ekscytujących przeżyć, które pamięta się całe życie...

    Następnie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia ugościły nas pysznym obiadem i deserem, po spożyciu których waga naszego autokaru zapewne znacząco się zwiększyła... I to był ostatni przystanek na naszej drodze. "Ostatni" na razie, albowiem planujemy już kolejną pielgrzymkę śladami naszej kochanej patronki.



    WIELKANOC 2026

    Jaka to wielka radość, że doczekaliśmy kolejnej Wielkanocy w naszym życiu. Niech tajemnica Zmartwychwstania Syna Bożego, który zwyciężył śmierć i obdarzył świat nowym życiem, napełnia serca radością i pokojem. Niech te Święta będą błogosławionym czasem nadziei i umocnieniem wiary...

    Pragniemy wyrazić Wam, Kochani Parafianie, naszą kapłańską wdzięczność za obecność podczas uroczystego Triduum Paschalnego. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniu tego święta: Państwu Mirosławie i Waldemarowi Pozorskim – za wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz dekoracje kwiatowe, Liturgicznej Służbie Ołtarza na czele z ks. Marcinem, Panu Waldemarowi Mąkosie, Panu Pawłowi Ciesielskiemu, Panu Robertowi Krużyńskiemu vel Kruszewskiemu, Chórowi „Soli Deo” pod dyrekcją Waldemara Bączyka oraz wszystkim, którzy włączyli się w oprawę liturgii poprzez śpiew i czytanie. Dziękujemy za Wasze apostolskie zaangażowanie.



    DROGA KRZYŻOWA ULICAMI ROTMANKI ‒ 27 MARCA 2026

    W piątek, 27 marca, po mszy świętej wieczornej odbyła się droga krzyżowa ulicami naszej parafii. Przeszliśmy ulicami: Kościelną, Świerkową, Kasztanową, Lipową, Piłsudskiego, Modrzewiową, Świerkową i św. Faustyny, aby wyrazić gotowość i solidarność do pójścia za Chrystusem. 




    BIERZMOWANIE  19 MARCA 2026

    19 marca, w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, nasza wspólnota parafialna przeżywała szczególny czas łaski. Podczas uroczystej liturgii ksiądz arcybiskup Tadeusz Wojda, metropolita gdański, udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.

    Przyjęcie tego sakramentu jest dla młodych parafian wejściem w etap chrześcijańskiej dojrzałości oraz pełnym otwarciem na działanie Ducha Świętego. Poprzez sakramentalne namaszczenie zostali oni ściślej zjednoczeni z Chrystusem i umocnieni Bożą mocą do odważnego wyznawania wiary. Ufamy, że otrzymane dary – mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej – staną się dla nich trwałym fundamentem oraz codziennym umocnieniem w budowaniu żywej relacji przyjaźni z Jezusem Chrystusem.



    REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ‒ OD 8 DO 14 MARCA 2026

    Tegoroczne rekolekcje wielkopostne miały wyjątkowy charakter, a to za sprawą charyzmatycznego brata Grzegorza Marszałkowskiego OFMCap, gwardiana Domu Zakonnego w Gdańsku oraz Wieczorów Uwielbienia, które odbywały się każdego dnia. Serdecznie dziękujemy bratu Grzegorzowi oraz zespołom: Gaudete i Adonai za ich piękną, Bożą pracę na rzecz naszej wspólnoty. Już wiemy, że przyniosła ona owoce w postaci nawróceń. Coś niesamowitego!

     



    WARSZTATY ZDOBIENIA PISANEK ‒ 14 LUTEGO 2026

    Za kilka dni wkroczymy w Wielki Post, dlatego grupa warsztatowa Sobota u Świętej Faustyny zaprosiła nas na warsztaty zdobienia pisanek pszczelim woskiem. Spotkanie poprowadziła Pani Katarzyna Warpas, a do pomalowania było sto wydmuszek gęsich jaj! Dlaczego aż tyle? Ponieważ pisanki zostaną sprzedane, a uzyskany dochód przeznaczymy na potrzeby Caritas naszej parafii. 



    LIGA MATEK ‒ 4 LUTEGO 2026

    Jakże się cieszymy, Kochani, że możemy podzielić się z Wami dobrą informacją: otóż mamy w naszej parafii nową grupę! Tym razem jest to Liga Matek działająca w ramach Wspólnoty Szensztackiej. Spotkania (przeznaczone tylko dla kobiet) będą odbywać się raz w miesiącu, a poprowadzi je s. Krzysztofa, należąca do wspólnoty Sióstr Szensztackich. 



    JASEŁKA ‒ 11 STYCZNIA 2026

    W tę niedzielę po mszy świętej o godzinie 10.00 mieliśmy okazję uczestniczyć w pięknym wydarzeniu ‒ rodzinnych Jasełkach w wykonaniu dzieci z Sanktuarium św. Wojciecha w Gdańsku oraz Oratorium św. Jana Bosko w Oruni. Nasi mili goście we wspaniały sposób przypomnieli nam o wydarzeniach sprzed ponad 2 tysięcy lat, za co składamy im serdecznie Bóg zapłać!




    WSPÓLNE KOLĘDOWANIE ‒ 5 STYCZNIA 2026

    Tuż po godzinie 16.30, w niedzielę, 5 stycznia, rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie z naszymi zespołami: Chórem „Soli Deo”, Zespołem „Gaudete” oraz scholką dziecięcą „Nutki Świętej Faustyny”. Wyrażona śpiewem radość z tajemnicy Bożego Narodzenia na długo zostanie w murach naszej świątyni...
















    Liturgiczna Służba Ołtarza
    Żywy Różaniec
    Chór Soli Deo
    Caritas
    Krąg Biblijny
    Domowy Kościół
    Schola
    Rodzina Szensztadzka
    Wspólnota Marana Tha
    Gaudete
    ministranci
    Rada Duszpasterska
    Apostołki Maryi
    Rycerze Kolumba
    Liga Matek
    LITURGIA NA DZIŚ
    http://niezbednik.niedziela.pl
    https://modlitwawdrodze.pl