SPEKTAKL „JASEŁKA TROCHĘ ŚMIESZNE, TROCHĘ POBOŻNE” – 26 GRUDNIA 2007

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 2007 roku w naszej parafii miała miejsce kolejna premiera teatralna. Parafialna młodzież z pomocą ks. Waldemara Waluka wystawiła spektakl zatytułowany „Jasełka trochę śmieszne, trochę pobożne”. Trzeba przyznać, że nasza młodzież spisała się rewelacyjnie, a ks. Waldemar może byc dumny zarówno z młodych, jak i z siebie. W spektaklu wzięli udział: Amanda Bartnik, Szymon Zając, Miłosz Żochowski, Weronika Wróbel, Ola Papała, Maksymilian Dobroczek, Ewelina Urban, Gosia Górska, Gosia Czujko, Klaudia i Dominika Sajdak, Ola i Natalia Warpas, Asia Woźniak, Michał Grzebalski, Marta Leśniewska

PIELGRZYMKA ŚLADAMI JANA PAWŁA II 2628 PAŹDZIERNIKA 2007

W ostatnich dniach października pod przewodnictwem ks. proboszcza Andrzeja Kosowicza wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak śladami naszego papieża, Jana Pawła II. Trasa pielgrzymki obejmowała Częstochowę, Łagiewniki, Kraków, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską. Podczas pielgrzymki mieliśmy zaszczyt dwukrotnie uczestniczyć we mszy świętej sprawowanej w kaplicy klasztornej sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie zostały złożone doczesne szczątki Świętej Siostry Faustyny. Chór parafialny i pielgrzymi ubogacili liturgię mszy świętej transmitowaną w Telewizji Polskiej w niedzielny poranek 28 października 2007 roku. Pielgrzymi powrócili bogaci w łaski i ufność w Miłosierdzie Boże.

XIX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI RELIGIJNEJ 19 PAŹDZIERNIKA 2007

19 października 2007 roku odbył się XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej – Rumia 2007, w którym uczestniczył nasz parafialny Chór „Soli Deo”. Chór wrócił z festiwalu z dyplomem i z nowymi doświadczeniami.

SPEKTAKL RZECZ O ŚW. SIOSTRZE FAUSTYNIE – 7 PAŹDZIERNIKA 2007

7 października jak co roku obchodziliśmy odpust ku czci naszej patronki, Świętej Faustyny. Z tej okazji parafianie wraz z ks. Waldemarem Walukiem przygotowali spektakl teatralny przybliżający życie naszej świętej patronki. Spektakl wyreżyserował wybitny aktor Teatru Wybrzeże, pan Jerzy Kiszkis.