STRONA GŁÓWNA    OGŁOSZENIA     GRUPY DUSZPASTERSKIE    KRONIKA    ROZWAŻANIA EWANGELII    KONTAKT  

 • PARAFIA
 • KANCELARIA
 • MSZE ŚWIĘTE
 • SAKRAMENTY
 • PORADNIA RODZINNA
 • GAZETKA PARAFIALNA
 • BIBLIOTECZKA PARAFIALNA
 • POLECAMY
 • Odwiedziło nas
  528403
  gości

  WSPÓLNOTA MARANA-THA

  Przyjdź, Panie Jezu!

  Wspólnota Marana-Tha jest katolicką wspólnotą modlitewno-ewangelizacyjną, założoną w 1997 roku przez ks. Andrzeja Kowalczyka, który jest jej moderatorem. Celem wspólnoty jest nowa ewangelizacja i katechizacja osób dorosłych w parafiach. Przez studiowanie Pisma Świętego, poznawanie teologii Kościoła katolickiego zawartej w Katechizmie Kościoła katolickiego oraz modlitwę staramy się lepiej rozumieć, w co wierzymy, by w ten sposób nawiązać osobistą więź z Chrystusem.

  Wspólnota Marana-Tha działa głównie w naszej archidiecezji. Liczy ponad pięćdziesiąt grupek zorganizowanych w różnych parafiach. Nie ma żadnych struktur organizacyjnych: nad całością czuwa ksiądz moderator, natomiast animatorzy poszczególnych grupek realizują przygotowany przez niego program. Zazwyczaj grupkę prowadzą świeccy animatorzy, choć są także grupki, gdzie animatorem jest ksiądz.

  Uzupełnieniem programu realizowanego w grupkach są rekolekcje wyzwolenia w Jezusie Chrystusie, zwane też Kursem Marana-Tha. Są to kursy I stopnia, odbywające się w zależności od zgłoszeń z parafii zazwyczaj raz w miesiącu. Ponadto w każdy wtorek w kościele św. Jakuba w Oliwie, o godz. 18.30 odbywają się msze święte dla wspólnoty. W każdy ostatni piątek miesiąca w Sopocie w kościele św. Michała Archanioła odbywają się msze o uzdrowienie. Z kolei w każdą drugą niedzielę miesiąca w Sopocie w kościele św. Andrzeja Boboli odprawiane są msze św. z intencją o dobrą żonę i dobrego męża. Ponadto co dwa miesiące w soboty odbywają się dni skupienia. W wigilię Święta Zesłania Ducha Świętego wspólnota spotyka się od kilku lat w Gdańsku, w kościele św. Katarzyny.

   „Wieczory Nikodema” na Rotmance

  Spotykamy się w drugi i czwarty poniedziałek każdego miesiąca w domu parafialnym. Opiekunem grupy jest ksiądz proboszcz. Spotkania, zwane „Wieczorami Nikodema”, rozpoczynają się zawsze modlitwą w różnych intencjach. Następnie omawiamy materiał przygotowany przez ks. Kowalczyka. Cały cykl obejmuje czterdzieści dwie katechezy o wierze i moralności chrześcijańskiej, siedemnaście medytacji nad ewangelią i siedemnaście biblijnych rewizji życia.

  Spotkania odbywają się w cyklu dwumiesięcznym. Jednego miesiąca na pierwszym spotkaniu omawiamy zagadnienia z Katechizmu Kościoła katolickiego, czyli o wierze i moralności, zaś na drugim spotkaniu dokonujemy biblijnej rewizji życia. W kolejnym miesiącu na pierwszym spotkaniu mamy znowu temat z Katechizmu Kościoła katolickiego, a na następnym – lectio divina – medytujemy nad fragmentem Ewangelii św. Jana, po czym dzielimy się tym, co Pan Jezus chciał nam w danym fragmencie przekazać. Każde spotkanie kończy się modlitwą uwielbienia.

  Dołącz do nas, jeżeli chcesz pogłębić swoją relację z Chrystusem…

   

  Więcej informacji na temat wspólnoty: http://www.marana-tha.pl/index.php

   


  Liturgiczna Służba Ołtarza
  Żywy Różaniec
  Chór Soli Deo
  Caritas
  Krąg Biblijny
  Domowy Kościół
  Schola
  Rodzina Szensztadzka
  Wspólnota Marana Tha
  Gaudete
  ministranci
  Rada Duszpasterska
  Apostołki Maryi
  Rycerze Kolumba
  LITURGIA NA DZIŚ
  http://niezbednik.niedziela.pl
  https://modlitwawdrodze.pl