STRONA GŁÓWNA    OGŁOSZENIA     GRUPY DUSZPASTERSKIE    KRONIKA    ROZWAŻANIA EWANGELII    KONTAKT  

 • PARAFIA
 • KANCELARIA
 • MSZE ŚWIĘTE
 • SAKRAMENTY
 • PORADNIA RODZINNA
 • GAZETKA PARAFIALNA
 • BIBLIOTECZKA PARAFIALNA
 • POLECAMY
 • Odwiedziło nas
  353685
  gości

  WSPÓLNOTA MARANA-THA

  Przyjdź, Panie Jezu!

  Wspólnota Marana-Tha jest katolicką wspólnotą modlitewno-ewangelizacyjną, założoną w 1997 roku przez ks. Andrzeja Kowalczyka, który jest jej moderatorem. Celem wspólnoty jest nowa ewangelizacja i katechizacja osób dorosłych w parafiach. Przez studiowanie Pisma Świętego, poznawanie teologii Kościoła katolickiego zawartej w Katechizmie Kościoła katolickiego oraz modlitwę staramy się lepiej rozumieć, w co wierzymy, by w ten sposób nawiązać osobistą więź z Chrystusem.

  Wspólnota Marana-Tha działa głównie w naszej archidiecezji. Liczy ponad pięćdziesiąt grupek zorganizowanych w różnych parafiach. Nie ma żadnych struktur organizacyjnych: nad całością czuwa ksiądz moderator, natomiast animatorzy poszczególnych grupek realizują przygotowany przez niego program. Zazwyczaj grupkę prowadzą świeccy animatorzy, choć są także grupki, gdzie animatorem jest ksiądz.

  Uzupełnieniem programu realizowanego w grupkach są rekolekcje wyzwolenia w Jezusie Chrystusie, zwane też Kursem Marana-Tha. Są to kursy I stopnia, odbywające się w zależności od zgłoszeń z parafii zazwyczaj raz w miesiącu. Ponadto w każdy wtorek w kościele św. Jakuba w Oliwie, o godz. 18.30 odbywają się msze święte dla wspólnoty. W każdy ostatni piątek miesiąca w Sopocie w kościele św. Michała Archanioła odbywają się msze o uzdrowienie. Z kolei w każdą drugą niedzielę miesiąca w Sopocie w kościele św. Andrzeja Boboli odprawiane są msze św. z intencją o dobrą żonę i dobrego męża. Ponadto co dwa miesiące w soboty odbywają się dni skupienia. W wigilię Święta Zesłania Ducha Świętego wspólnota spotyka się od kilku lat w Gdańsku, w kościele św. Katarzyny.

   „Wieczory Nikodema” na Rotmance

  Spotykamy się w drugi i czwarty poniedziałek każdego miesiąca w domu parafialnym. Opiekunem grupy jest ksiądz proboszcz. Spotkania, zwane „Wieczorami Nikodema”, rozpoczynają się zawsze modlitwą w różnych intencjach. Następnie omawiamy materiał przygotowany przez ks. Kowalczyka. Cały cykl obejmuje czterdzieści dwie katechezy o wierze i moralności chrześcijańskiej, siedemnaście medytacji nad ewangelią i siedemnaście biblijnych rewizji życia.

  Spotkania odbywają się w cyklu dwumiesięcznym. Jednego miesiąca na pierwszym spotkaniu omawiamy zagadnienia z Katechizmu Kościoła katolickiego, czyli o wierze i moralności, zaś na drugim spotkaniu dokonujemy biblijnej rewizji życia. W kolejnym miesiącu na pierwszym spotkaniu mamy znowu temat z Katechizmu Kościoła katolickiego, a na następnym – lectio divina – medytujemy nad fragmentem Ewangelii św. Jana, po czym dzielimy się tym, co Pan Jezus chciał nam w danym fragmencie przekazać. Każde spotkanie kończy się modlitwą uwielbienia.

  Dołącz do nas, jeżeli chcesz pogłębić swoją relację z Chrystusem…

   

  Więcej informacji na temat wspólnoty: http://www.marana-tha.pl/index.php

   


  Liturgiczna Służba Ołtarza
  Żywy Różaniec
  Chór Soli Deo
  Caritas
  Krąg Biblijny
  Domowy Kościół
  Schola
  Rodzina Szensztadzka
  Wspólnota Marana Tha
  Gaudete
  ministranci
  Rada Duszpasterska
  Apostołki Maryi
  LITURGIA NA DZIŚ
  http://niezbednik.niedziela.pl
  https://modlitwawdrodze.pl