STRONA GŁÓWNA    OGŁOSZENIA     GRUPY DUSZPASTERSKIE    KRONIKA    ROZWAŻANIA EWANGELII    KONTAKT  

 • PARAFIA
 • KANCELARIA
 • MSZE ŚWIĘTE
 • SAKRAMENTY
 • PORADNIA RODZINNA
 • GAZETKA PARAFIALNA
 • BIBLIOTECZKA PARAFIALNA
 • POLECAMY
 • Odwiedziło nas
  528399
  gości

  CHÓR „SOLI DEO”


  Idea powstania chóru w naszej parafii zrodziła się podczas wizyt duszpasterskich zimą 2001 roku. Wielu parafian sygnalizowało wtedy potrzebę utworzenia chóru, ale najbardziej oczekiwali go przyszli jego członkowie. Jesienią tego samego roku rozpoczęliśmy próby pod kierunkiem naszego ówczesnego organisty, pana Waldemara Bączyka. Chór liczył wówczas 28 osób (12 sopranów, 8 altów, 5 tenorów i 3 basy). Po raz pierwszy zaśpiewaliśmy na Mszy Świętej w dniu 3 grudnia 2001 roku.

  Oprawa Mszy Świętych na Rotmance

  Priorytetem naszego chóru jest oprawa Mszy Świętych oraz ważnych uroczystości odbywających się w naszej parafii. Najczęściej można nas usłyszeć podczas niedzielnej Mszy o  godz. 12.00, a w okresie Bożego Narodzenia podczas koncertu kolęd. Mamy bogaty repertuar. Jego część – kolędy i pastorałki można usłyszeć na nagranej w listopadzie 2004 roku płycie zatytułowanej Zjawiło się nam...

  Udział w konkursach i przeglądach chórów

  O ile jest to możliwe, promujemy się też poza naszą parafią. Śpiewaliśmy w Parafiach pw. św. Jacka w Straszynie, św. Floriana w Kolbudach, św. Stanisława Biskupa Męczennika w Gdańsku-Wrzeszczu czy bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim. Wzięliśmy dwukrotnie udział w Przeglądzie Dorobku Kulturalnego Powiatu Gdańskiego „Cudze chwalicie – swego nie znacie” (2003, 2004). W listopadzie 2005 roku uczestniczyliśmy w koncercie „Listopadowe Śpiewanie” organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin w Parafii pw. bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim. Mieliśmy też okazję śpiewać podczas mszy radiowej dla ludzi morza w Kościele pw. św. Elżbiety w Gdańsku.

  W październiku 2005 roku pojechaliśmy z pielgrzymką do Częstochowy. Tam zaśpiewaliśmy podczas Apelu Jasnogórskiego. To było dla nas wielkie przeżycie. Pan Waldemar zaśpiewał psalm, a nasz proboszcz przeczytał ewangelię podczas Mszy Świętej porannej. Zaśpiewaliśmy też w rodzinnej parafii naszej patronki św. Faustyny w Świnicach Warckich w Sanktuarium Urodzin Chrztu św. Siostry Faustyny.

   

  W styczniu 2017 roku odbyliśmy pielgrzymkę do Wilna. W jej trakcie śpiewaliśmy kolędy dla Polaków w kościołach pw. św. Teresy, św. Ducha i św.Trójcy. W maju tego samego roku na festiwalu muzyki chóralnej „Spotkajmy się nad Radunią” zdobyliśmy III miejsce i Srebrne Pasmo w kategorii chórów kościelnych.

   

  W czerwcu 2018 roku na XX Festiwalu Pieśni Chóralnej "Czersk 2018" zdobyliśmy I miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. Jednak najbardziej wzniosłym  momentem  dla chóru był udział w uroczystości z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, która odbyła się 11 listopada 2018 roku w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Rozpoczęliśmy uroczystość odśpiewaniem hymnu narodowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu" oraz daliśmy dwugodzinny koncert pieśni patriotycznej.

   

  Rodzinnie na próbach

  Na próbach spotykamy się w każdy wtorek o godz. 19.00, w kawiarence parafialnej przy naszym kościele. Próby trwają około półtorej godziny. Panuje na nich bardzo wesoła i rodzinna atmosfera. Kiedy panowie próbują panie gawędzą na różne tematy. Przez cały okres naszej działalności narodziło się między nami wiele trwałych przyjaźni. Skład chóru ulega zmianom. Jedni odchodzą, inni przychodzą i liczymy na to, że nadal będą znajdować się chętni, aby do nas dołączyć.

  Zapraszamy każdego, kto lubi śpiewać, a resztą zajmie się bardzo cierpliwy pan Waldek. My ze swojej strony obiecujemy wszelką pomoc i zrozumienie. Choć minęło już trochę lat od chwili naszego powstania, to nadal uczymy się sztuki śpiewana i popełniamy wiele błędów, ale Pan Bóg nam wybaczy, bo to wszystko przecież jest dla Jego chwały.

  Oprócz prób i występów mamy swoje małe uroczystości, które świętujemy w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Spotykamy się przy kawie i cieście w imieniny św. Cecylii, organizujemy spotkania opłatkowe. Pamiętamy o imieninach każdego chórzysty, a szczególnie naszego dyrygenta pana Waldka, na zakończenie sezonu, w czerwcu urządzamy biesiadę przy pieczonych kiełbaskach. Członkostwo w chórze daje nam wiele satysfakcji. Całe wakacje tęsknimy do tych naszych wtorkowych spotkań...

  A tego, co aktualnie u nas słychać, dowiesz się z naszego profilu na Facebooku: @Chór Soli Deo Rotmanka.

  Liturgiczna Służba Ołtarza
  Żywy Różaniec
  Chór Soli Deo
  Caritas
  Krąg Biblijny
  Domowy Kościół
  Schola
  Rodzina Szensztadzka
  Wspólnota Marana Tha
  Gaudete
  ministranci
  Rada Duszpasterska
  Apostołki Maryi
  Rycerze Kolumba
  LITURGIA NA DZIŚ
  http://niezbednik.niedziela.pl
  https://modlitwawdrodze.pl