STRONA GŁÓWNA    OGŁOSZENIA     GRUPY DUSZPASTERSKIE    KRONIKA    ROZWAŻANIA EWANGELII    KONTAKT  

 • PARAFIA
 • KANCELARIA
 • MSZE ŚWIĘTE
 • SAKRAMENTY
 • PORADNIA RODZINNA
 • GAZETKA PARAFIALNA
 • BIBLIOTECZKA PARAFIALNA
 • WARSZTATY RODZINNE
 • POLECAMY
 • Odwiedziło nas
  101179
  gości

  KRONIKA


  2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007

  2020


  ODPUST PARAFIALNY – 4 PAŹDZIERNIKA 2020

  Chociaż dzień narodzin dla Nieba Świętej siostry Faustyny obchodzimy 5 października, my wyjątkowo obchodziliśmy to święto dzień wcześniej, w niedzielę, 4 października, podczas dorocznego odpustu parafialnego. Kaznodzieją odpustowym był ks. Piotr Radzik, proboszcz Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wiślinie. Uroczysta suma odpustowa, na którą przybyli zaprzyjaźnieni z naszą parafią Goście, miała miejsce o godz. 12.00, a o godz. 15.00 zgromadziliśmy się w naszych „rotmańskich Łagiewnikach, jak nazwał naszą świątynię ks. Piotr, aby w Godzinie Miłosierdzia podziękować Panu Bogu za opiekę nad naszą parafią, za wszystkie łaski, które od Niego otrzymaliśmy za wstawiennictwem Świętej Faustyny, i prosić, aby miał nas w swojej opiece przez następne lata.   NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – 13 SIERPNIA 2020

  13 sierpnia spotkaliśmy się na kolejnym nabożeństwie fatimskim, które poprowadził ks. Jan Rzeszewicz.  25 ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH I 50 ROCZNICA URODZIN KS. MICHAŁA  5 LIPCA 2020

  W niedzielę, 5 lipca, ks. Michał Świeczkowski obchodził miłą uroczystość. Na mszy świętej o godzinie 12.00 składał Panu Bogu ofiarę dziękczynną w 50 rocznicę swoich urodzin oraz w 25 rocznicę święceń kapłańskich. Gośćmi uroczystości byli proboszczowie: ks. Czesław Jakusz-Gostomski – dawny proboszcz Parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, który wygłosił również kazanie, ks. Wiesław Srogosz –.proboszcz Parafii pw. św. Kingi na Kowalach, niegdysiejszy katecheta ks. Michała, a także ks. Kazimierz Wojciechowski – proboszcz Parafii pw.  Opatrzności Bożej na Zaspie, czyli rodzinnej parafii ks. Michała. Mszę świętą uświetnił śpiew Chóru „Soli Deo”.

  Jesteśmy wdzięczni Bogu za gorliwą pracę duszpasterską ks. Michała w naszej parafii oraz prosimy Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Niego na dalsze lata. 

     POGRZEB TATY KS. MICHAŁA  30 CZERWCA 2020

  30 czerwca odbyła się w naszym kościele msza święta pogrzebowa śp. Henryka Świeczkowskiego, Taty ks. Michała. Uczestniczyli w niej: arcbp metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, bp Wiesław Szlacheta, bp Zbigniew Zieliński, kapłani, rodzina zmarłego i przyjaciele.  I KOMUNIA ŚWIĘTA  CZERWIEC 2020

  Tegoroczna Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii była wyjątkowa i na długo zapadnie nam w pamięć. Dzieci przystąpiły do niej w czerwcu, w trzech grupach: 13 czerwca – klasa IIIa, 20 czerwca – klasa IIIb i 27 czerwca – klasa IIIc. Przed tym wydarzeniem napisały płynące prosto z serca listy do Jezusa, w podziękowaniu za to, że w tym trudnym czasie zamieszkał w ich sercach na zawsze.  BOŻE CIAŁO  11 CZERWCA 2020

  Również obchody Bożego Ciała ze względów epidemiologicznych były w tym roku inne niż zawsze. Zamiast procesji ulicami Rotmanki po każdej mszy świętej podążaliśmy za Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
  ZACHEUSZKI I NOWE KROPIELNICE – 28 MAJA 2020

  W czwartek, 28 maja, uczestnicy wieczornej mszy świętej mogli podziwiać nowe elementy wystroju kościoła – zacheuszki oraz kropielnice.

     MAJ 2020 – MIESIĄC MARYI I... DZIECI

  W maju cała Polska zmagała się jeszcze z epidemią koronawirusa. Stopniowo jednak we mszach świętych mogło uczestniczyć coraz więcej osób. Cieszyło to nas bardzo, gdyż więcej osób mogło również uczestniczyć w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny. W sposób szczególny jednak litanię loretańską odmówiły dzieci z naszej parafii (i nie tylko), które wzięły udział w internetowym konkursie „Maryja – moja i nasza mama”. Dzięki nim każdego dnia maja mogliśmy wielbić Matkę Bożą rysunkami umieszczonymi w naszym profilu parafialnym na Facebooku.

  Ale to jeszcze nie wszystko! W maju również nasze młode parafianki zaśpiewały dla Maryi piękną pieść „Chwalcie łąki umajone”, a Apostołki Maryi zaprosiły wszystkich do przyłączenia się do czynienia dobra dla Maryi.
  TRIDUUM PASCHALNE I WIELKANOC – 9–12 KWIETNIA 2020

  Wielki Czwartek przywitaliśmy w pustym kościele... Dopiero w Niedzielę Wielkanocną we mszy świętej znowu mogło uczestniczyć pięć osób. Te święta przez swoje oddalenie pardoksalnie może jednak przybliżyły nas jeszcze bardziej do Chrystusa.
  NIEDZIELA PALMOWA – 5 KWIETNIA 2020

  Tegoroczna Niedziela Palmowa zapisała się w historii naszej parafii (i nie tylko naszej) w zupełnie nieoczekiwany sposób. Ze względu na pandemię koronawirusa w kościele mogło przebywać tylko pięcioro wiernych... Atmosfera była więc wyjątkowa, szczególnie na mszy świętej o godz. 10.00, podczas której brakowało uśmiechów dzieci idących ze swoimi palemkami w radosnym pochodzie dookoła kościoła. Jednak chociaż dzieci nie było w kościele, to przygotowały palemki w domu, przesłały nam ich fotografie i oglądały transmisję z mszy na naszym profilu na Facebooku. Bóg zapłać za tę formę uczestnictwa w tym święcie!

  BIERZMOWANIE – 1 MARCA 2020

  1 marca 2020 roku ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił sakramentu bierzmowania naszym młodym parafianom. Ufamy, że sakrament ten doprowadzi ich do pełni dojrzałości chrześcijańskiej.
  RADOSNE KOLĘDOWANIE - 6 stycznia 2020

  W uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym kościele odbył się Koncert kolęd, do udziału w którym nasz parafialny Chór Soli Deo zaprosił chóry z sześciu innych parafii. Pierwszą kolędą, która rozbrzmiała podczas koncertu, była Cicha Noc, zaśpiewana przez wszystkie chóry pod dyrekcją Waldemara Bączyka.

   

  Następnie kolejno śpiewały chóry:

  1. Chór Kozal z Parafii pw. bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim

   

   

  2. Chór Adoremus z Parafii pw. św. Jacka w Straszynie

   

  3. Chór Archikatedralny z Katedry w Gdańsku-Oliwie

   

  4. Chór Perła Maryi z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim

   

  5. Chór Santo Bartolomeo z Parafii pw. św. Bartłomieja w Mierzeszynie

   

  6. Chór Cantata z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pszczółkach

   

  7. Chór Soli Deoz Parafii pw. św. Faustyny w Rotmance


   

  Zdjęcia z koncertu  Liturgiczna Służba Ołtarza
  Żywy Różaniec
  Chór Soli Deo
  Caritas
  Krąg Biblijny
  Domowy Kościół
  Schola
  Rodzina Szensztadzka
  Wspólnota Marana Tha
  Gaudete
  ministranci
  Rada Duszpasterska
  Apostołki Maryi
  LITURGIA NA DZIŚ
  http://niezbednik.niedziela.pl
  https://modlitwawdrodze.pl