STRONA GŁÓWNA    OGŁOSZENIA     GRUPY DUSZPASTERSKIE    KRONIKA    ROZWAŻANIA EWANGELII    KONTAKT  

 • PARAFIA
 • KANCELARIA
 • MSZE ŚWIĘTE
 • SAKRAMENTY
 • PORADNIA RODZINNA
 • GAZETKA PARAFIALNA
 • BIBLIOTECZKA PARAFIALNA
 • POLECAMY
 • Odwiedziło nas
  494272
  gości

  KRONIKA


  2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007

  2020


  BOŻE NARODZENIE 2020

  W tym pandemicznym roku wszystko wygląda inaczej, nawet Święta Bożego Narodzenia. W wigilię, 24 grudnia, w naszym kościele odbyły się dwie pasterki, aby więcej osób mogło uczestniczyć w powitaniu Pana. Mamy nadzieję, że przeżywana na nowo tajemnica Narodzenia Pańskiego umocni w nas wiarę, nadzieję i miłość, przyniesie radość i pokój, abyśmy mogli z ufnością w Bożą pomoc iść w Nowy Rok Pański.

  NOWE KRZESŁA (SEDILIA) – 18 GRUDNIA 2020

  W grudniu wystrój naszego kościoła wzbogacił się o nowe krzesła w prezbiterium.
  WPROWADZENIE RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II  6 GRUDNIA 2020

  W niedzielę 6 grudnia 2020 nastąpiło uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii Świętego Jana Pawła II, którą otrzymaliśmy 23 listopada br. od ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Pragniemy, aby publiczne oddawanie czci Ojcu Świętemu było wyrazem wdzięczności za Jego pontyfikat i kanonizację Świętej Faustyny, a także pomogło naszej parafii w drodze do świętości.
  Okazją do otrzymania relikwii była setna rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Relikwiarz, w którym znajduje się cząstka krwi Ojca Świętego, został wykonany z pozłacanego mosiądzu. Znajdują się na nim posrebrzane elementy: herb papieski, wizerunek Ojca Świętego oraz krzyż papieski. Wysokość całości to 37 cm, średnica kapsuły z relikwią to 3,7 cm.  RORATY 2020 – 30 LISTOPADA – 24 GRUDNIA 2020

  „Za co kocham Kościół? to pytanie towarzyszyło nam podczas tegorocznych rorat. Odpowiedzi wystarczyło na wszystkie dni, jest ich dużo, dużo więcej. Zatem za co kocham Kościół? Za to, że mobilizuje mnie do dawania świadectwa; za serce, które bije i przypomina nam o naszym odniesieniu do Pana Boga; za to, że zaprasza nas do radosnego trudu budowania materialnego kościoła; za to, że przypomina nam o Godzinie Miłosierdzia; za to, że mogę w nim odnaleźć swoje miejsce; za to, że głosi świętość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci; za to, że w Nim doświadczyłem duchowego nawrócenia; za to, że nieustannie przypomina światu, że jesteśmy zbawieni przez krzyż; za Maryję, naszą kochaną Matkę; Za Świętego Jana Pawła II...

     NARYSUJ ŚWIĘTEGO  LISTOPAD 2020

  Od czterech lat pod koniec października organizujemy w naszej parafii Bal Wszystkich Świętych. Niestety, w tym roku ze względu na pandemię bal nie mógł się odbyć... Mimo to nie straciliśmy hartu ducha i zaprosiliśmy dzieci do wzięcia udziału w akcji „Narysuj świętego. Polegała ona na tym, aby narysować swojego ulubionego świętego i przesłać rysunek na adres e-mail gazetki parafialnej. Dzięki temu w listopadzie mogliśmy publikować rysunki na naszym profilu parafialnym na Facebooku, podczas wspólnego odmiawiania Litanii do Wszystkich Świętych.

  Z BUDOWY KOŚCIOŁA: POSADZKA W ZAKRYSTII I STOPY WIEŻY  20 PAŹDZIERNIKA 2020

  W październiku nasza świątynia jeszcze bardziej wypiękniała dzięki położeniu nowej posadzki w zakrystii i obłożeniu kamiennymi płytami stóp wieży. Zadanie wykonała dzielna ekipa górali ze Świętokrzyskiego.

        ODPUST PARAFIALNY – 4 PAŹDZIERNIKA 2020

  Chociaż dzień narodzin dla Nieba Świętej siostry Faustyny obchodzimy 5 października, my wyjątkowo obchodziliśmy to święto dzień wcześniej, w niedzielę, 4 października, podczas dorocznego odpustu parafialnego. Kaznodzieją odpustowym był ks. Piotr Radzik, proboszcz Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wiślinie. Uroczysta suma odpustowa, na którą przybyli zaprzyjaźnieni z naszą parafią Goście, miała miejsce o godz. 12.00, a o godz. 15.00 zgromadziliśmy się w naszych „rotmańskich Łagiewnikach, jak nazwał naszą świątynię ks. Piotr, aby w Godzinie Miłosierdzia podziękować Panu Bogu za opiekę nad naszą parafią, za wszystkie łaski, które od Niego otrzymaliśmy za wstawiennictwem Świętej Faustyny, i prosić, aby miał nas w swojej opiece przez następne lata.   NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – 13 SIERPNIA 2020

  13 sierpnia spotkaliśmy się na kolejnym nabożeństwie fatimskim, które poprowadził ks. Jan Rzeszewicz.  25 ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH I 50 ROCZNICA URODZIN KS. MICHAŁA  5 LIPCA 2020

  W niedzielę, 5 lipca, ks. Michał Świeczkowski obchodził miłą uroczystość. Na mszy świętej o godzinie 12.00 składał Panu Bogu ofiarę dziękczynną w 50 rocznicę swoich urodzin oraz w 25 rocznicę święceń kapłańskich. Gośćmi uroczystości byli proboszczowie: ks. Czesław Jakusz-Gostomski – dawny proboszcz Parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, który wygłosił również kazanie, ks. Wiesław Srogosz –.proboszcz Parafii pw. św. Kingi na Kowalach, niegdysiejszy katecheta ks. Michała, a także ks. Kazimierz Wojciechowski – proboszcz Parafii pw.  Opatrzności Bożej na Zaspie, czyli rodzinnej parafii ks. Michała. Mszę świętą uświetnił śpiew Chóru „Soli Deo”.

  Jesteśmy wdzięczni Bogu za gorliwą pracę duszpasterską ks. Michała w naszej parafii oraz prosimy Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Niego na dalsze lata. 

     POGRZEB TATY KS. MICHAŁA  30 CZERWCA 2020

  30 czerwca odbyła się w naszym kościele msza święta pogrzebowa śp. Henryka Świeczkowskiego, Taty ks. Michała. Uczestniczyli w niej: arcbp metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, bp Wiesław Szlacheta, bp Zbigniew Zieliński, kapłani, rodzina zmarłego i przyjaciele.  I KOMUNIA ŚWIĘTA  CZERWIEC 2020

  Tegoroczna Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii była wyjątkowa i na długo zapadnie nam w pamięć. Dzieci przystąpiły do niej w czerwcu, w trzech grupach: 13 czerwca – klasa IIIa, 20 czerwca – klasa IIIb i 27 czerwca – klasa IIIc. Przed tym wydarzeniem napisały płynące prosto z serca listy do Jezusa, w podziękowaniu za to, że w tym trudnym czasie zamieszkał w ich sercach na zawsze.  BOŻE CIAŁO  11 CZERWCA 2020

  Również obchody Bożego Ciała ze względów epidemiologicznych były w tym roku inne niż zawsze. Zamiast procesji ulicami Rotmanki po każdej mszy świętej podążaliśmy za Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
  ZACHEUSZKI I NOWE KROPIELNICE – 28 MAJA 2020

  W czwartek, 28 maja, uczestnicy wieczornej mszy świętej mogli podziwiać nowe elementy wystroju kościoła – zacheuszki oraz kropielnice.

     MAJ 2020 – MIESIĄC MARYI I... DZIECI

  W maju cała Polska zmagała się jeszcze z epidemią koronawirusa. Stopniowo jednak we mszach świętych mogło uczestniczyć coraz więcej osób. Cieszyło to nas bardzo, gdyż więcej osób mogło również uczestniczyć w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny. W sposób szczególny jednak litanię loretańską odmówiły dzieci z naszej parafii (i nie tylko), które wzięły udział w internetowym konkursie „Maryja – moja i nasza mama”. Dzięki nim każdego dnia maja mogliśmy wielbić Matkę Bożą rysunkami umieszczonymi w naszym profilu parafialnym na Facebooku.

  Ale to jeszcze nie wszystko! W maju również nasze młode parafianki zaśpiewały dla Maryi piękną pieść „Chwalcie łąki umajone”, a Apostołki Maryi zaprosiły wszystkich do przyłączenia się do czynienia dobra dla Maryi.
  TRIDUUM PASCHALNE I WIELKANOC – 9–12 KWIETNIA 2020

  Wielki Czwartek przywitaliśmy w pustym kościele... Dopiero w Niedzielę Wielkanocną we mszy świętej znowu mogło uczestniczyć pięć osób. Te święta przez swoje oddalenie pardoksalnie może jednak przybliżyły nas jeszcze bardziej do Chrystusa.
  NIEDZIELA PALMOWA – 5 KWIETNIA 2020

  Tegoroczna Niedziela Palmowa zapisała się w historii naszej parafii (i nie tylko naszej) w zupełnie nieoczekiwany sposób. Ze względu na pandemię koronawirusa w kościele mogło przebywać tylko pięcioro wiernych... Atmosfera była więc wyjątkowa, szczególnie na mszy świętej o godz. 10.00, podczas której brakowało uśmiechów dzieci idących ze swoimi palemkami w radosnym pochodzie dookoła kościoła. Jednak chociaż dzieci nie było w kościele, to przygotowały palemki w domu, przesłały nam ich fotografie i oglądały transmisję z mszy na naszym profilu na Facebooku. Bóg zapłać za tę formę uczestnictwa w tym święcie!

  BIERZMOWANIE – 1 MARCA 2020

  1 marca 2020 roku ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił sakramentu bierzmowania naszym młodym parafianom. Ufamy, że sakrament ten doprowadzi ich do pełni dojrzałości chrześcijańskiej.
  RADOSNE KOLĘDOWANIE - 6 stycznia 2020

  W uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym kościele odbył się Koncert kolęd, do udziału w którym nasz parafialny Chór Soli Deo zaprosił chóry z sześciu innych parafii. Pierwszą kolędą, która rozbrzmiała podczas koncertu, była Cicha Noc, zaśpiewana przez wszystkie chóry pod dyrekcją Waldemara Bączyka.

   

  Następnie kolejno śpiewały chóry:

  1. Chór Kozal z Parafii pw. bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim

   

   

  2. Chór Adoremus z Parafii pw. św. Jacka w Straszynie

   

  3. Chór Archikatedralny z Katedry w Gdańsku-Oliwie

   

  4. Chór Perła Maryi z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim

   

  5. Chór Santo Bartolomeo z Parafii pw. św. Bartłomieja w Mierzeszynie

   

  6. Chór Cantata z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pszczółkach

   

  7. Chór Soli Deoz Parafii pw. św. Faustyny w Rotmance


   

  Zdjęcia z koncertu  Liturgiczna Służba Ołtarza
  Żywy Różaniec
  Chór Soli Deo
  Caritas
  Krąg Biblijny
  Domowy Kościół
  Schola
  Rodzina Szensztadzka
  Wspólnota Marana Tha
  Gaudete
  ministranci
  Rada Duszpasterska
  Apostołki Maryi
  Rycerze Kolumba
  LITURGIA NA DZIŚ
  http://niezbednik.niedziela.pl
  https://modlitwawdrodze.pl