2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007

TRIDUUM PASCHALNE I WIELKANOC – 9–12 KWIETNIA 2020

Wielki Czwartek przywitaliśmy w pustym kościele... Dopiero w Niedzielę Wielkanocną we mszy świętej znowu mogło uczestniczyć pięć osób. Te święta przez swoje oddalenie pardoksalnie może jednak przybliżyły nas jeszcze bardziej do Chrystusa.

NIEDZIELA PALMOWA – 5 KWIETNIA 2020

Tegoroczna Niedziela Palmowa zapisała się w historii naszej parafii (i nie tylko naszej) w zupełnie nieoczekiwany sposób. Ze względu na pandemię koronawirusa w kościele mogło przebywać tylko pięcioro wiernych... Atmosfera była więc wyjątkowa, szczególnie na mszy świętej o godz. 10.00, podczas której brakowało uśmiechów dzieci idących ze swoimi palemkami w radosnym pochodzie dookoła kościoła. Jednak chociaż dzieci nie było w kościele, to przygotowały palemki w domu, przesłały nam ich fotografie i oglądały transmisję z mszy na naszym profilu na Facebooku. Bóg zapłać za tę formę uczestnictwa w tym święcie!

BIERZMOWANIE – 1 MARCA 2020

1 marca 2020 roku ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił sakramentu bierzmowania naszym młodym parafianom. Ufamy, że sakrament ten doprowadzi ich do pełni dojrzałości chrześcijańskiej.

RADOSNE KOLĘDOWANIE - 6 stycznia 2020

W uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym kościele odbył się Koncert kolęd, do udziału w którym nasz parafialny Chór Soli Deo zaprosił chóry z sześciu innych parafii. Pierwszą kolędą, która rozbrzmiała podczas koncertu, była Cicha Noc, zaśpiewana przez wszystkie chóry pod dyrekcją Waldemara Bączyka.

Następnie kolejno śpiewały chóry:

1. Chór Kozal z Parafii pw. bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim

2. Chór Adoremus z Parafii pw. św. Jacka w Straszynie

3. Chór Archikatedralny z Katedry w Gdańsku-Oliwie

4. Chór Perła Maryi z Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim

5. Chór Santo Bartolomeo z Parafii pw. św. Bartłomieja w Mierzeszynie

6. Chór Cantata z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pszczółkach