SCHOLA DZIECIĘCA „NUTKI ŚWIĘTEJ FAUSTYNY

Scholka działa w naszej parafii od 2009 roku. Przed pandemią z przerwami prowadzona była przez poszczególnych rodziców dzieci śpiewających w grupie. Po pandemii powróciliśmy do działalności dzięki zaangażowaniu pana organisty naszej parafii, Roberta Krużyńskiego vel Kruszewskiego, oraz pani Roksany Musiał-Żuchowskiej.

Pierwotnie scholka przyjęła nazwę Faustynki. Nazwa ta została później zmieniona na Faustynki i Michałki, ponieważ w scholce śpiewali też chłopcy. Obecnie nazwa scholki brzmi: „Nutki Świętej Faustyny”. Nazwę zmieniono głównie dlatego, aby łatwiej ją było zapamiętać, a także aby podkreślić, że do wspólnego śpiewania zapraszamy wszystkie dzieci. Nowa nazwa bardzo dobrze się przyjęła.

Scholka śpiewa co tydzień na mszy świętej o 10.00, na którą są zaproszone wszystkie dzieci. Teksty wszystkich śpiewanych piosenek są wyświetlane, tak aby pozostali uczestnicy mszy mogli z nami śpiewać. Śpiewamy też podczas festynów parafialnych oraz innych imprez organizowanych w Rotmance.

Nasze próby odbywają się w czwartki o 17.15. Śpiewamy do akompaniamentu pianina, na którym gra nasz pan organista. Pan Robert uczy nas również śpiewu i rozumienia tekstów.

W skład scholki wchodzi kilkanaścioro dzieci. Mimo iż skład się zmienia, to nigdy nie brakuje chętnych do radosnego śpiewania w kościele. Zawsze bardzo wspierają nas rodzice.

Pan organista napisał dla dzieci dwie piosenki, do których nagraliśmy teledyski. Są one dostępne na YouTube, na kanale muzycznedusze.pl. Naszym marzeniem jest wydanie płyty z autorskim utworami oraz coverami.

Drogie dzieci, jeżeli macie ochotę dołączyć do naszej wesołej drużyny, zapraszamy do kontaktu z księżmi lub panem organistą.

Scholka kiedyś

Scholka obecnie