STRONA GŁÓWNA    OGŁOSZENIA     GRUPY DUSZPASTERSKIE    KRONIKA    ROZWAŻANIA EWANGELII    KONTAKT  

 • PARAFIA
 • KANCELARIA
 • MSZE ŚWIĘTE
 • SAKRAMENTY
 • PORADNIA RODZINNA
 • GAZETKA PARAFIALNA
 • BIBLIOTECZKA PARAFIALNA
 • POLECAMY
 • Odwiedziło nas
  418138
  gości

   

  ŻYWY RÓŻANIEC

  Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą.
  Modlitwą cudowną. Cudowną w swej prostocie
  i w swej głębi.
  (Jan Paweł II)

  Wspólnota Żywego Różańca przy Parafii pw. św. Faustyny w Rotmance powstała w 1999 roku z inicjatywy Księdza Proboszcza:

  • pierwsza róża powstała w marcu 1999 roku. Gromadziła się ona na modlitwie jeszcze w kaplicy przy ul. Topolowej – w najpiękniejszej katedrze garażowej świata. Jej patronką została św. Faustyna Kowalska;
  • druga róża powstała w czerwcu 1999 roku, czyli trzy miesiące po pierwszej róży - taka była potrzeba modlitwy wśród sióstr naszej parafii. Patronką tej róży jest św. Cecylia;
  • trzecia róża powstała w 2000 roku. Jej patronką jest św. Barbara;
  • czwarta róża powstawała w 2002 i 2003 roku. Jej patronką jest św. Monika;
  • piąta róża została utworzona w 2017 roku. Jej patronami są Dzieci Fatimskie i św. Stanisław Kostka. Jest to róża, która w sposób szczególny modli się za dzieci;
  • szósta róża powstała w 2018 roku. Jest to róża męska, a jej patronem jest św. Józef.

  Współczesność, czyli co robimy?

  Pielgrzymujemy po sanktuariach maryjnych, aby uczyć się od Maryi trwania przy Chrystusie. Podejmujemy modlitwę w intencjach Kościoła Powszechnego, Ojca Świętego, jak również w intencjach misyjnych. Prowadzimy Apele Jasnogórskie oraz trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwsze piątki miesiąca i przy Grobie Jezusa w Wielki Piątek. Włączamy się również w przygotowanie ołtarza na Boże Ciało.

  Ciągle uczymy się Różańca, aby przez formację duchową odczytywać w swoim życiu tajemnice radosne, światła, bolesne i chwalebne.

  Kiedy się spotykamy?

  Spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 17.30 w kościele. Wówczas wymieniamy tajemnice oraz odmawiamy wspólnie różaniec. 

  Dołącz do nas

  Do naszych szeregów zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w łańcuch modlitwy różańcowej. Jeżeli czujesz w sercu taką potrzebę, przyjdź na nasze spotkanie lub zapytaj o nas ks. proboszcza.

  INTENCJE PAPIESKIE NA 2023 ROK

  Styczeń

  Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

  Luty

  Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

  Marzec

  Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu wyrządzonego im przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie w Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienie.

  Kwiecień

  Módlmy się o większe propagowanie kultury rezygnacji z przemocy, do której prowadzi coraz rzadsze używanie broni, zarówno przez państwa, jak i obywateli.

  Maj

  Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

  Czerwiec

  Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

  Lipiec

  Módlmy się, aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboka przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.

  Sierpień

  Módlmy się, aby Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie pomógł młodym ludziom wyruszać w drogę i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.

  Wrzesień

  Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

  Październik

  Módlmy się za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.

  Listopad

  Módlmy się za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.

  Grudzień

  Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.

   

  INTENCJE RÓŻY MODLĄCEJ SIĘ ZA DZIECI NA 2023 ROK

  Styczeń: Módlmy się w intencji ukraińskich rodziców, aby nigdy nie było im dane oglądać śmierci swoich dzieci.

  Luty: Módlmy się w intencji sierot wojennych, aby w miłości Jezusa odnalazły ukojenie.

  Marzec: Módlmy się w intencji naszych dzieci, aby zawsze potrafiły przyznać się do błędu i szukać pomocy w sakramencie pokuty.

  Kwiecień: Módlmy się o to, aby małżeństwa, które chcą adoptować dzieci, wychowywały je w wierze i miłości do Jezusa.

  Maj: Módlmy się, aby dzieci, które w tym miesiącu przyjmą sakrament Pierwszej Komunii Świętej, pozostały w Kościele na zawsze.

  Czerwiec: Módlmy się za uczniów kończących szkoły, aby właściwie rozeznali swoje powołania i talenty.

  Lipiec: Módlmy się w intencji rodzin z naszej parafii przebywających na wakacjach, aby wszyscy wrócili szczęśliwie do domu.

  Sierpień: Módlmy się za rodziców dotkniętych stratą dziecka, aby oddali swój smutek Bogu i nie trwali w rozpaczy.

  Wrzesień: Módlmy się rodziny z problemem alkoholowym czy problemem przemocy domowej, aby szukały pomocy u Jezusa i nie pozwoliły, by nałóg i przemoc miały pierwszeństwo przed miłością.

  Październik: Módlmy się, aby w polskich rodzinach rodziły się liczne powołania do kapłaństwa.

  Listopad: Módlmy się za polskie rodziny, aby kultywowały rodzime tradycje, nie zważając na modę przychodzącą z innych państw i kultur.

  Grudzień: Módlmy się za rodziny z naszej parafii, aby w Świętach Bożego Narodzenia widziały rzeczywiste narodziny Jezusa.


  INTENCJA RÓŻY MĘSKIEJ

  Róża męska modli się za papieża Franciszka oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

   


   

   


   

   

   

  Liturgiczna Służba Ołtarza
  Żywy Różaniec
  Chór Soli Deo
  Caritas
  Krąg Biblijny
  Domowy Kościół
  Schola
  Rodzina Szensztadzka
  Wspólnota Marana Tha
  Gaudete
  ministranci
  Rada Duszpasterska
  Apostołki Maryi
  Rycerze Kolumba
  LITURGIA NA DZIŚ
  http://niezbednik.niedziela.pl
  https://modlitwawdrodze.pl