ŻYWY RÓŻANIEC

Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą.
    Modlitwą cudowną. Cudowną w swej prostocie
    i w swej głębi.
    (Jan Paweł II)

Wspólnota Żywego Różańca przy Parafii pw. św. Faustyny w Rotmance powstała w 1999 roku z inicjatywy Księdza Proboszcza:

• pierwsza róża powstała w marcu 1999 roku. Gromadziła się ona na modlitwie jeszcze w kaplicy przy ul. Topolowej – w najpiękniejszej katedrze garażowej świata. Jej patronką została św. Faustyna Kowalska;
    • druga róża powstała w czerwcu 1999 roku, czyli trzy miesiące po pierwszej róży - taka była potrzeba modlitwy wśród sióstr naszej parafii. Patronką tej róży jest św. Cecylia;
    • trzecia róża powstała w 2000 roku. Jej patronką jest św. Barbara;
    • czwarta róża powstawała w 2002 i 2003 roku. Jej patronką jest św. Monika;
    • piąta róża została utworzona w 2017 roku. Jej patronem jest św. Stanisław Kostka. Jest to róża, która w sposób szczególny modli się za dzieci;
    • szósta róża powstała w 2018 roku. Jest to róża męska, a jej patronem jest św. Józef.

Współczesność, czyli co robimy?

Pielgrzymujemy po sanktuariach maryjnych, aby uczyć się od Maryi trwania przy Chrystusie. Podejmujemy modlitwę w intencjach Kościoła Powszechnego, Ojca Świętego, jak również w intencjach misyjnych. Prowadzimy Apele Jasnogórskie oraz trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwsze piątki miesiąca i przy Grobie Jezusa w Wielki Piątek. Włączamy się również w przygotowanie ołtarza na Boże Ciało.

Ciągle uczymy się Różańca, aby przez formację duchową odczytywać w swoim życiu tajemnice radosne, światła, bolesne i chwalebne.

Kiedy się spotykamy?

Spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 17.30 w kościele. Wówczas wymieniamy tajemnice oraz odmawiamy wspólnie różaniec.

Dołącz do nas

Do naszych szeregów zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w łańcuch modlitwy różańcowej. Jeżeli czujesz w sercu taką potrzebę, przyjdź na nasze spotkanie lub zapytaj o nas ks. proboszcza.

INTENCJE PAPIESKIE NA 2021 ROK

Styczeń

Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

Luty

Módlmy się w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchane.

Marzec

Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Kwiecień

Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

Maj

Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Czerwiec

Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwości.

Lipiec

Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

Sierpień

Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

Wrzesień

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Październik

Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

Listopad

Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo wypalenie zawodowe znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

Grudzień

Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

INTENCJE RÓŻY MODLĄCEJ SIĘ ZA DZIECI NA 2021 ROK

Styczeń: prośmy o błogosławieństwo dla wszystkich dzieci, aby każdego dnia doświadczały Bożej miłości i aby w ich życiu wypełniała się wola Boża.

Luty: za dzieci, które cierpią z powodu swoich rodziców, aby znalazły pomoc i wsparcie w dobrych ludziach.

Marzec: o dobre środowisko wzrastania dla dzieci objętych modlitwą tej Róży.

Kwiecień: za dzieci, aby krew Chrystusa obmyła je z krzywd wyrządzonych przez dorosłych.

Maj: za rodziców, aby znajdowali czas dla dzieci i potrafili rozmawiać z nimi o sprawach wiary.

Czerwiec: za rodziców, aby uwrażliwiali swoje dzieci na dbałość o przyrodę, jej zasoby i piękno.

Lipiec: módlmy się o Miłość w życiu dzieci i umiejętność dzielenia się nią z innymi.

Sierpień: aby Maryja wspierała rodziców w walce ze słabościami, które najbardziej dotykają dzieci, zwłaszcza z problem uzależnienia od alkoholu czy narkotyków.

Wrzesień: w intencji rodziców, aby w wychowywaniu dzieci kierowali się przykazaniami Kościoła.

Październik: prośmy o rozszerzanie się dzieła Różańca Rodziców i Dziadków, aby każde dziecko otrzymało od swoich rodziców błogosławieństwo, miłość i nieustanną modlitwę

Listopad: w intencji rodziców, aby byli silni wiarą swych przodków

Grudzień: w intencji rodziców, aby nie ulegali modom i namowom osób odciągających ich od Kościoła.