STRONA GŁÓWNA    OGŁOSZENIA     GRUPY DUSZPASTERSKIE    KRONIKA    ROZWAŻANIA EWANGELII    KONTAKT  

 • PARAFIA
 • KANCELARIA
 • MSZE ŚWIĘTE
 • SAKRAMENTY
 • PORADNIA RODZINNA
 • GAZETKA PARAFIALNA
 • BIBLIOTECZKA PARAFIALNA
 • POLECAMY
 • Odwiedziło nas
  353706
  gości

   

  ŻYWY RÓŻANIEC

  Różaniec jest moją umiłowaną modlitwą.
  Modlitwą cudowną. Cudowną w swej prostocie
  i w swej głębi.
  (Jan Paweł II)

  Wspólnota Żywego Różańca przy Parafii pw. św. Faustyny w Rotmance powstała w 1999 roku z inicjatywy Księdza Proboszcza:

  • pierwsza róża powstała w marcu 1999 roku. Gromadziła się ona na modlitwie jeszcze w kaplicy przy ul. Topolowej – w najpiękniejszej katedrze garażowej świata. Jej patronką została św. Faustyna Kowalska;
  • druga róża powstała w czerwcu 1999 roku, czyli trzy miesiące po pierwszej róży - taka była potrzeba modlitwy wśród sióstr naszej parafii. Patronką tej róży jest św. Cecylia;
  • trzecia róża powstała w 2000 roku. Jej patronką jest św. Barbara;
  • czwarta róża powstawała w 2002 i 2003 roku. Jej patronką jest św. Monika;
  • piąta róża została utworzona w 2017 roku. Jej patronami są Dzieci Fatimskie i św. Stanisław Kostka. Jest to róża, która w sposób szczególny modli się za dzieci;
  • szósta róża powstała w 2018 roku. Jest to róża męska, a jej patronem jest św. Józef.

  Współczesność, czyli co robimy?

  Pielgrzymujemy po sanktuariach maryjnych, aby uczyć się od Maryi trwania przy Chrystusie. Podejmujemy modlitwę w intencjach Kościoła Powszechnego, Ojca Świętego, jak również w intencjach misyjnych. Prowadzimy Apele Jasnogórskie oraz trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwsze piątki miesiąca i przy Grobie Jezusa w Wielki Piątek. Włączamy się również w przygotowanie ołtarza na Boże Ciało.

  Ciągle uczymy się Różańca, aby przez formację duchową odczytywać w swoim życiu tajemnice radosne, światła, bolesne i chwalebne.

  Kiedy się spotykamy?

  Spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 17.30 w kościele. Wówczas wymieniamy tajemnice oraz odmawiamy wspólnie różaniec. 

  Dołącz do nas

  Do naszych szeregów zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w łańcuch modlitwy różańcowej. Jeżeli czujesz w sercu taką potrzebę, przyjdź na nasze spotkanie lub zapytaj o nas ks. proboszcza.

  INTENCJE PAPIESKIE NA 2023 ROK

  Styczeń

  Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

  Luty

  Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

  Marzec

  Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu wyrządzonego im przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie w Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienie.

  Kwiecień

  Módlmy się o większe propagowanie kultury rezygnacji z przemocy, do której prowadzi coraz rzadsze używanie broni, zarówno przez państwa, jak i obywateli.

  Maj

  Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

  Czerwiec

  Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

  Lipiec

  Módlmy się, aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboka przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.

  Sierpień

  Módlmy się, aby Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie pomógł młodym ludziom wyruszać w drogę i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.

  Wrzesień

  Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

  Październik

  Módlmy się za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.

  Listopad

  Módlmy się za Papieża, aby pełniąc swoją misję z pomocą Ducha Świętego, nadal towarzyszył w wierze powierzonej mu trzodzie.

  Grudzień

  Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.

   

  INTENCJE RÓŻY MODLĄCEJ SIĘ ZA DZIECI NA 2023 ROK

  Styczeń: Módlmy się w intencji ukraińskich rodziców, aby nigdy nie było im dane oglądać śmierci swoich dzieci.

  Luty: Módlmy się w intencji sierot wojennych, aby w miłości Jezusa odnalazły ukojenie.

  Marzec: Módlmy się w intencji naszych dzieci, aby zawsze potrafiły przyznać się do błędu i szukać pomocy w sakramencie pokuty.

  Kwiecień: Módlmy się o to, aby małżeństwa, które chcą adoptować dzieci, wychowywały je w wierze i miłości do Jezusa.

  Maj: Módlmy się, aby dzieci, które w tym miesiącu przyjmą sakrament Pierwszej Komunii Świętej, pozostały w Kościele na zawsze.

  Czerwiec: Módlmy się za uczniów kończących szkoły, aby właściwie rozeznali swoje powołania i talenty.

  Lipiec: Módlmy się w intencji rodzin z naszej parafii przebywających na wakacjach, aby wszyscy wrócili szczęśliwie do domu.

  Sierpień: Módlmy się za rodziców dotkniętych stratą dziecka, aby oddali swój smutek Bogu i nie trwali w rozpaczy.

  Wrzesień: Módlmy się rodziny z problemem alkoholowym czy problemem przemocy domowej, aby szukały pomocy u Jezusa i nie pozwoliły, by nałóg i przemoc miały pierwszeństwo przed miłością.

  Październik: Módlmy się, aby w polskich rodzinach rodziły się liczne powołania do kapłaństwa.

  Listopad: Módlmy się za polskie rodziny, aby kultywowały rodzime tradycje, nie zważając na modę przychodzącą z innych państw i kultur.

  Grudzień: Módlmy się za rodziny z naszej parafii, aby w Świętach Bożego Narodzenia widziały rzeczywiste narodziny Jezusa.


  INTENCJA RÓŻY MĘSKIEJ

  Róża męska modli się za papieża Franciszka oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

   


   

   


   

   

   

  Liturgiczna Służba Ołtarza
  Żywy Różaniec
  Chór Soli Deo
  Caritas
  Krąg Biblijny
  Domowy Kościół
  Schola
  Rodzina Szensztadzka
  Wspólnota Marana Tha
  Gaudete
  ministranci
  Rada Duszpasterska
  Apostołki Maryi
  LITURGIA NA DZIŚ
  http://niezbednik.niedziela.pl
  https://modlitwawdrodze.pl