2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007

NOWI MINISTRANCI I LEKTORZY – 27 KWIETNIA 2019

W Niedzielę Miłosierdzia na mszy świętej o godz. 10.00 ksiądz proboszcz przyjął do grona Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii czterech ministrantów oraz ustanowił pięciu nowych lektorów. Gratulujemy chłopakom i życzymy im wytrwałości w służbie przy ołtarzu.

TRIDUUM PASCHALNE 18 20 KWIETNIA 2019

Szczyt liturgii całego roku stanowią trzy święte dni Wielkiego Tygodnia Triduum Paschalne. Te trzy dni odpowiadające trzem wydarzeniom: ostatniej wieczerzy, śmierci Chrystusa na krzyżu oraz złożeniu w grobie i cudzie zmartwychwstania stanowią nierozerwalną całość, w której my, jako wspólnota parafii pw. św. Faustyny, jak co roku uroczyście uczestniczyliśmy.

KONCERT CHARYTATYWNY „STABAT MATER DOLOROSA” – 31 marca 2019

W ostatnią niedzielę marca gościliśmy w naszej parafii artystów operowych: Annę Kingę Osior, Zofię Kotlicką-Wiesztord, Juana Felipe Alvarado, Paulinę Ledę oraz Daniela Saulskiego, którzy przygotowali dla nas piękny koncert wielkopostny pt. „Stabat Mater Dolorosa”. W czasie koncertu zbieralismy datki dla naszych chorych przyjaciół:  Emilki, Antosia i Krzysztofa. Serdecznie dziękujemy artystom i wszystkim ofiarodawcom za dar ich serca. Bóg zapłać!

Rekolekcje wielkopostne – 2427 marca 2019

Pod koniec marca w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Robert Zieliński z Parafii pw. św. Polikarpa Biskupa i Męczennika w Gdańsku-Osowej. Dziękujemy ks. Robertowi za to szczególnie piękne przygotowanie nas do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

BIERZMOWANIE – 7 MARCA 2019

7 marca 2019 roku podczas mszy świętej o godzinie 18.00 ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum z naszej parafii. Do bierzmowania przystąpiło 45 osób.

REKOLEKCJE APOSTOŁEK MARYI – 22 – 24 lutego 2019

Dziewczęta z najmłodszej grupy duszpasterskiej – Apostołek Maryi – wyjechały w lutym na swoje pierwsze rekolekcje do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Bydgoszczy. Tam, wspólnie z panią Małgosią i siostrą Anną, modliły się, śpiewały oraz... bardzo dobrze bawiły.

WIECZÓR UWIELBIENIA U ŚW. FAUSTYNY – 17 LUTEGO 2019

W lutym odbył się pierwszy w tym roku Wieczór Uwielbienia u Świętej Faustyny, na którym gościliśmy ks. Zbigniewa Wądrzyka z Parafii pw. św. Józefa i św. Judy w Rumi Zagórzu. Ksiądz Zbigniew poprowadził wieczór w bardzo charyzmatyczny sposób, tak, że nasze uwielbienie stało się prawdziwie spontaniczne i nieograniczone żadnymi przeciwnościami.

A o piękną oprawę muzyczną zadbał zespół Adonai z Pruszcza Gdańskiego z naszym zespołem Gaudete...

NIEDZIELA DLA KRZYSZTOFA  3 LUTEGO 2019

W ubiegłą niedzielę w naszej parafii odbyła się akcja charytatywna pt. „Niedziela dla Krzysztofa. W jej trakcie zbieraliśmy datki na przeszczep płuc dla Krzysztofa Talaśki  naszego parafianina chorującego na mukowiscydozę. Dar serca od parafian i gości, którzy przybyli do nas na tę akcję, był naprawdę ogromny. W imieniu Pana Krzysztofa bardzo dziękujemy!

KONCERT KOLĘD – 27 STYCZNIA 2019

27 stycznia po Mszy Świętej o godz. 10.00 nasze dwa parafialne zespoły – schola Faustynki i Gaudete – dały Koncert Kolęd. Podczas wspólnego śpiewania można było złożyć ofiarę na sprzęt dla Faustynek.

JASEŁKA I KONCERT KOLĘD – OBJAWIENIE PAŃSKIE, 6 STYCZNIA 2019

Święto Trzech Króli w naszej parafii uczciliśmy na dwa sposoby. Na początku, na mszy świętej o godz. 10.00 dzieci z klasy Ia Szkoły Podstawowej w Rotmance pod kierunkiem Pani Doroty Ptach wystawiły piękne jasełka. Nieco później, o godz. 15.00, rozpoczął się natomiast Koncert Kolęd. Była to niezwykła gradka dla miłośników wspólnego śpiewu, zwłaszcza chóralnego, ponieważ w koncercie, przygotowanym przez nasz parafialny Chór Soli Deo, uczestniczyło niemal 200 osób z chórów: „Cantata”, „Kozal”, „Głoś Imię Pana”, „Perła Maryi”, „Santo Bartolomeo”, „Magnificat” i „Św. Cecylii”. Dziękujemy organizatorom obu przedsięwzięć oraz wszystkim, którzy zdecydowali się to piękne święto spędzić razem z nami.