STRONA GŁÓWNA    OGŁOSZENIA     GRUPY DUSZPASTERSKIE    KRONIKA    ROZWAŻANIA EWANGELII    KONTAKT  

 • PARAFIA
 • KANCELARIA
 • MSZE ŚWIĘTE
 • SAKRAMENTY
 • PORADNIA RODZINNA
 • GAZETKA PARAFIALNA
 • BIBLIOTECZKA PARAFIALNA
 • POLECAMY
 • Odwiedziło nas
  508762
  gości

  KRONIKA


  2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007

  2012


  SMAK I AROMAT PRAWDZIWY... – 16 GRUDNIA 2012

  W tym dniu na niedzielnych mszach świętych w ramach kazania młodzież z Zespołu Szkół im. Karola Wojtyły w Rotmance wystawiła krótkie przedstawienie mówiące nam o prawdziwej wartości Świąt Bożego Narodzenia, które mają mieć – jak głosił tytuł przedstawienia – smak i aromat prawdziwy. Wielu osobom trudno było ukryć wzruszenie, dlatego pojawiło się kilka łez.

  Młodym aktorom – Małgosi i Karolinie Andrzejkowicz, Marysi Stępień oraz Julii Brzozowskiej, a także Szymonowi Misztalowi, który zajmował się stroną techniczną przedstawienia, składamy serdeczne Bóg zapłać!
  ODWIEDZIŁ NAS ŚW. MIKOŁAJ – 6 GRUDNIA 2012

  Nasza parafia gościła prawdziwego św. Mikołaja, biskupa z Miry. To wyjątkowe spotkanie miało miejsce podczas mszy świętej roratniej dla dzieci, na które przyszło blisko 200 naszych małych parafian. Podczas kazania dzieci usłyszały krótką opowieść o życiu św. Mikołaja, dlatego stał się On bliższy ich sercom i dzieci jeszcze bardziej Go pokochały. Każdy, kto przybył na spotkanie ze Świętym, otrzymał od Niego słodki upominek, a także miał okazję zrobić sobie z Nim pamiątkowe zdjęcie. Czekamy na kolejne spotkanie, Święty Mikołaju! To już za rok!

     RELIKWIE BŁ. JANA PAWŁA II – 18 LISTOPADA 2012

  Nasza parafia dostąpiła ogromnej łaski obecności relikwii bł. Jana Pawła II. Były nimi krew papieża, która jest relikwią I stopnia, oraz będąca relikwią II stopnia papieska sutanna. Mieliśmy okazję wejść głębiej w dziedzictwo, które pozostawił nam nasz wybitny Polak, ogłoszony w 2011 roku błogosławionym. Po każdej mszy świętej udzielaliśmy indywidualnego błogosławieństwa relikwiami papieża. Niech świętość Jana Pawła II będzie dla nas wspaniałym przykładem prawdziwie pięknego, przepełnionego miłością życia.  PIELGRZYMKA DO SWARZEWA – 13 PAŹDZIERNIKA 2012

  13 października grupa parafian udała się na autokarową pielgrzymkę do Swarzewa. Wraz z wikariuszem – ks. Pawłem – w modlitewnym skupieniu pielgrzymi odwiedzili wiele ciekawych i pięknych miejsc. Pierwszym przystankiem na pielgrzymim szlaku była Parafia pw. św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi, gdzie parafianie modlili się przy Grocie Matki Bożej Fatimskiej oraz mieli okazję wychwalać Pana Boga przed relikwiami naszej świętej patronki – s. Faustyny Kowalskiej. Następnie ich kroki skierowały się do głównego celu pielgrzymki – miejscowości Swarzewo. Tam u stóp figury Matki Bożej została odprawiona msza święta w intencji wszystkich pielgrzymów i ich rodzin, a każdy z uczestników pielgrzymki miał okazję zawierzyć siebie i swoich bliskich opiece Matki Bożej w tym wyjątkowym miesiącu poświęconym właśnie Jej. Odpoczynek pielgrzymi odnaleźli dopiero w Ostrowie koło Władysławowa, gdzie proboszczem jest nasz niedawny gość odpustowy – ks. Andrzej Buja. Oprowadził on grupę po placu budowy, na którym powstaje nowy kościół o bardzo ciekawym kształcie, podobnym do Opery w Sydney. W Ostrowie pielgrzymi zjedli także obiad, a następnie w pięknych okolicznościach przyrody wybrali się na spacer brzegiem morza, by w ten sposób zakończyć swe pielgrzymowanie. Przepełnieni siłą płynącą z modlitwy powrócili do domu, by podzielić się ze swymi bliskimi emocjami pielgrzymkowego dnia.
  ODPUST PARAFIALNY – 7 PAŹDZIERNIKA 2012

  Po raz kolejny przeżyliśmy w naszej rodzinie parafialnej odpust ku czci Świętej Faustyny Kowalskiej. Kaznodzieją odpustowym był ks. Andrzej Buja, proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostrowie. W tym szczególnym dniu szczególnie dziękowaliśmy Panu Bogu za opiekę nad naszą parafią, za wszystkie łaski, które od Niego otrzymaliśmy za wstawiennictwem Świętej Faustyny. Dziękowaliśmy za dar wznoszonej świątyni. Dziękowaliśmy też Bogu za siebie oraz za wszystkich cierpiących, którzy wspierają to dzieło ofiarną miłością. Bardzo serdecznie dziękujemy Gościom, którzy modlili się razem z nami... Niech radość tego dnia jeszcze bardziej zjednoczy naszą wspólnotę.


  SUFIT GOTOWY, OSTATNIE DWA WITRAŻE ZAMONTOWANE – 29 WRZEŚNIA 2012

  Serce i oczy radują się bardzo widokiem białego eleganckiego sufitu i kolejnymi zamontowanymi witrażami – z okien prezbiterium spoglądają teraz na nas bł. Jan Paweł II i bł. ks. Michał Sopoćko.

     SCHOLKA I MINISTRANCI NA OGNISKU – 29 WRZEŚNIA 2012
  TRWAJĄ PRACE WEWNĄTRZ ŚWIĄTYNI – SIERPIEŃ 2012

   Wykonaliśmy już prawie 40% podsufitki wraz z dociepleniem.

     XVI LAT OD POWSTANIA NASZEJ PARAFII – 27 CZERWCA 2012

  Radość mierzy się wdzięcznością... Już 16 lat uczymy się dziękować i trwać w głębokiej zadumie nad cichą formacją Boga w nas... Dziękujemy Panie za Twoją niezmierzoną dobroć, za to, że nas wybrałeś do budowania Wieczernika, abyśmy nigdy nie byli sami...  POŻEGNANIE KS. PIOTRA – 24 CZERWCA 2012

  Ksiądz Piotr Zaczek dekretem Metropolity Gdańskiego z dniem 1 lipca został przeniesiony do Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Gdyni-Orłowie. Przez trzy lata ks. Piotr był pośród nas. Dziękujemy za jego kapłańską pracę w naszej wspólnocie i życzymy dalszego owocowania u Matki Boskiej Bolesnej.  BOŻA CIAŁO – 7 CZERWCA 2012

  „Boże! Któryś nam w cudownym Sakramencie pamiątkę Twej męki zostawił: daj, prosimy Cię, abyśmy tak czcili święte tajemnice ciała i krwi Twojej, iżbyśmy pożytków z odkupienia naszego nieustannie doznawali. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen”.
  I KOMUNIA ŚWIĘTA – 20 MAJA 2012

  Zaśpiewajcie Hosanna i wznieście oczy do nieba,
  dlatego, że tak czujecie, nie dlatego, że tak potrzeba.
  Złóżcie ręce do modlitwy, bo jutro zaczynacie od nowa wycieczkę do Boga,
  którego dziś kochane „smoki” przyjęłyście do serca swego.

     BIERZMOWANIE 10 MAJA 2011

  Po raz pierwszy w murach naszej budującej się świątyni młodzi chrześcijanie z naszej parafii przystąpili do skaranemu bierzmowania, którego udzielił ks. bp Ryszard Kasyna.

     NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 15 KWIETNIA 2011

  W tym dniu gościliśmy ks. Krystiana Krepla z parafii Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie, który głosił na wszystkich mszach świętych orędzie Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy ks. Krystianowi za wspólną modlitwę i za słowa wypowiedziane do nas, w to szczególne święto Miłosierdzia Bożego. Serdeczne Bóg zapłać.
  SPEKTAKL PT. „TRĘDOWATY, BO NIEKOCHANY” – 1 KWIETNIA 2012

  Choroba jest nieodłącznym towarzyszem bardzo wielu ludzi. Ktoś narzeka na ból głowy, depresję, a ktoś inny na pracoholizm, czy brak wewnętrznego pokoju. Może warto zadać sobie pytanie, czy w dzisiejszych czasach, pełnych dobrobytu, są wśród nas ludzie trędowaci? A może trąd jest reliktem przeszłości i dotyczy tylko krajów trzeciego świata?

  Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy przedstawienia, pt. „Trędowaty bo niekochany. Dzięki pełnej zaangażowania grze młodych aktorów każdy widz z łatwością mógł zrozumieć, że największą chorobą dzisiejszej cywilizacji jest brak prawdziwej miłości. Wielokrotnie ludzie miłość zastępują pieniędzmi, zabawą, robieniem kariery czy zauroczeniem drugą osobą, które ma pozwolić na zaspokojenie egoistycznych potrzeb; zadowalają się karykaturą miłości. A prawdziwą Miłością jest tylko Jezus Chrystus i to właśnie w Nim powinniśmy szukać lekarstwa na współczesny trąd zarozumialstwa, pychy i egoizmu. Bóg jest Miłością.
  TRIDUUM SACRUM – 5–7 KWIETNIA 2012

  W tym roku po raz pierwszy uroczyste Triduum Sacrum przezywaliśmy w murach naszej nowej świątyni.

  „Zmartwychwstały Jezu Chryste,
  spraw byśmy wiernie żyli
  duchem Twego zmartwychwstania,
  abyśmy głosząc Twoje życie i Twoją miłość
  doprowadzili wszystkich do Twego Kościoła. Amen”

     DROGA KRZYŻOWA – 30 MARCA 2012

  Pogoda nas nie przestraszyła. Jak co roku, idąc ulicami Rotmanki, odprawiliśmy nabożeństwo drogi krzyżowej.

       WITRAŻE W KAPLICY MATKI BOŻEJ – 24 MARCA 2012

  Zamontowaliśmy dwa okna witrażowe w kaplicy Matki Bożej. Dziękujemy sponsorom tych witraży, jak również firmie, która je montowała. Serdeczne Bóg zapłać!  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE  18 MARCA 2012

  Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które prowadzi o. Rafał Szymkowiak z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku – serdecznie witamy o. Rafała w naszej wspólnocie parafialnej.

     JASEŁKA – 15 STYCZNIA 2012

  Zatrzymajcie się na chwilę, przedszkolaki – wesołe nutki opowiadają...  Żałujcie, jeśli nie widzieliście.

     Liturgiczna Służba Ołtarza
  Żywy Różaniec
  Chór Soli Deo
  Caritas
  Krąg Biblijny
  Domowy Kościół
  Schola
  Rodzina Szensztadzka
  Wspólnota Marana Tha
  Gaudete
  ministranci
  Rada Duszpasterska
  Apostołki Maryi
  Rycerze Kolumba
  LITURGIA NA DZIŚ
  http://niezbednik.niedziela.pl
  https://modlitwawdrodze.pl