STRONA GŁÓWNA    OGŁOSZENIA     GRUPY DUSZPASTERSKIE    KRONIKA    ROZWAŻANIA EWANGELII    KONTAKT  

 • PARAFIA
 • KANCELARIA
 • MSZE ŚWIĘTE
 • SAKRAMENTY
 • PORADNIA RODZINNA
 • GAZETKA PARAFIALNA
 • BIBLIOTECZKA PARAFIALNA
 • POLECAMY
 • Odwiedziło nas
  528400
  gości

  KRĄG BIBLIJNY

  Chrystus jest mocą Bożą i mądrością Bożą… ten,
  kto nie zna Pisma, nie zna mocy Boga ani Jego miłości:
  Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa
  .
  (św. Hieronim)         

  Biblia leżała na biurku mojego dziadka. Biblia leżała na stołach moich praojców. Nigdy w bibliotece. Zawsze na podręczu. W naszym domu nikt Biblii nigdy nie szukał, nigdy również nie słyszałem, aby ktokolwiek pytał, gdzie ona leży. Wiadomo było, że u dziadków na biurku, u nas na małym stoliku obok fotela, w którym wieczorami zwykł siadywać ojciec. Miejsce, na którym leżała Biblia, było dla mnie miejscem wyróżnionym. Gdyby mnie wówczas spytano, w czym upatruję owo wyróżnienie, na pewno nie umiałbym odpowiedzieć, mimo to odczuwałem niezwykle wyraźnie nadzwyczajność tego miejsca. Było ono dla mnie środkiem całego mieszkania, wyniesionym wysoko nad całe mieszkanie, punktem dokoła którego wszystko się obracało. Gdy ojciec wieczorem czytał Biblię, chodziłem po pokoju na palcach. Dziadkowi nigdy bym się nie ośmielił przerwać jej lektury. Obaj byli dla mnie w takich chwilach zaznaczeni przywilejem nietykalności.

  Pragnienie czytania Pisma Świętego jest łaską, której doświadczyło wielu z nas. Nie można tej łaski zmarnować, trzeba na nią odpowiedzieć. Przywołany powyżej fragment książki Romana Brandstaettera Krąg biblijny (Kraków 2010, s. 28-29) prowokuje do zadania sobie pytania: gdzie w moim mieszkaniu znajduje się Pismo Święte? Może w moim domu nikt Biblii nie szuka, nikt nie pyta, gdzie ona leży? Może mówimy, że nie czytamy, bo to zbyt trudne, zbyt wymagające…

  To prawda, że lektura Biblii nie jest zadaniem łatwym. Uczymy się tego przez całe życie. Bywa, że w czasie lektury zniechęcamy się i wtedy odkładamy Biblię na górną półkę, ale kiedy odkryjemy już raz prawdę, że jest ona listem samego Boga do nas, w którym On mówi nie tylko o historii Izraela, działalności proroków i życiu Jezusa, ale o naszych problemach, radościach i smutkach, wtedy wycisza się w naszym domu „lament nieczytanej Biblii”.

  Zapraszamy na spotkania!

  Krąg Biblijny to propozycja dla każdego, kto kocha labo pragnie pokochać Biblię, lepiej poznać Boga i siebie samego. Zapraszamy do niego również Ciebie!!!

  Spotykamy się w każdą środę, o godz. 19.00 w domu parafialnym, by rozmawiać o Piśmie Świętym. Zdecydowaliśmy, że będziemy czytać Biblię księga po księdze, od początku do końca. Nie oznacza to jednak, że nie możesz przyłączyć się do nas w każdej chwili. 

  Kolejne fragmenty czytamy w domu, a na spotkaniach pochylamy się nad tym, co wydaje się niejasne, co nas w tekście fascynuje, zadziwia...

  Na każdym spotkaniu  – rozpoczynanym i kończonym modlitwą do Ducha Świętego – czytamy też fragment z niedzielnej ewangelii, który próbujemy rozważać i odnosić do codziennego życia. Pozwala na to przygotować się do przeżycia niedzielnej Eucharystii. Tutaj możecie przeczytać krótkie rozważania dotyczące fragmentów Pisma Świętego, które są przywoływane podczas Mszy Świętych.

  Nasza grupa jest na razie bardzo kameralna, ale przecież Jezus powiedział, że gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Jego imię, to jest on obecny wśród nich...

  I On, i my czekamy na Ciebie!!!

   

   

   
  Liturgiczna Służba Ołtarza
  Żywy Różaniec
  Chór Soli Deo
  Caritas
  Krąg Biblijny
  Domowy Kościół
  Schola
  Rodzina Szensztadzka
  Wspólnota Marana Tha
  Gaudete
  ministranci
  Rada Duszpasterska
  Apostołki Maryi
  Rycerze Kolumba
  LITURGIA NA DZIŚ
  http://niezbednik.niedziela.pl
  https://modlitwawdrodze.pl