2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007

2015

POŚWIĘCENIE OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO I PŁASKORZEŹBY ŚW. FAUSTYNY – 27 GRUDNIA 2015

W Niedzielę Świętej Rodziny przeżyliśmy podniosły moment. Ksiądz abp Tadeusz Gocłowski na mszy świętej o godzinie 12.00 dokonał poświęcenia obrazu Jezusa Miłosiernego i płaskorzeźby św. Faustyny Kowalskiej. Jest to jeden z elementów wyposażenia głównej ściany prezbiterium. Cieszymy się, że będziemy mogli zanosić modlitwy do Boga. modląc się przed wizerunkami Jezusa Miłosiernego i Apostołki Bożego Miłosierdzia św. Faustyny. Świątynia nasza staje się coraz piękniejsza, a my wszyscy biorący w tym udział, jesteśmy tego świadkami.

SPOTKANIE OPŁATKOWE – 20 GRUDNIA 2015

W klubie parafialnym przeżyliśmy spotkanie opłatkowe w gronie grup duszpasterskich, które działają w naszej wspólnocie. Opłatek, życzenia i wspólny śpiew kolęd to dobry moment, aby sobie podziękować za to, że jesteśmy razem. Niech kolejna opłatkowa sceneria w Roku Miłosierdzia będzie okazją do wdzięczności Bogu za to, że nas wybrał, że zaprasza nas do nieustannego apostolstwa w naszych środowiskach. Obyśmy tacy pozostali do końca...

MONTAŻ OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO I FIGURY ŚW. FAUSTYNY – 16 GRUDNIA 2015

16 grudnia zamontowaliśmy na ścianie w prezbiterium obraz Jezusa Miłosiernego i płaskorzeźbę św. Faustyny Kowalskiej. Jest to element wystroju wnętrza kościoła. Na święta wielkanocne planujemy zamontować tabernakulum i kamienną mozaikę z promieniami. Cieszymy się, że w trwającym Roku Miłosierdzia możemy modlić się przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego oraz Apostołką Bożego Miłosierdzia. W tym miejscu dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali powyższe wizerunki. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

WIZYTACJA KANONICZNA – 5 i 6 GRUDNIA 2015

Na początku grudnia przeżywaliśmy w naszej parafii wizytację kanoniczną, której dokonał ks. bp Zbigniew Zieliński. W historii parafii była to już druga wizytacja. Pierwszej dokonał 5 lat temu ks. abp Tadeusz Gocłowski. Wizytacja kanoniczna to wydarzenie szczególne. Mieliśmy okazję tego doświadczyć. W pierwszym dniu wizytacji ks. biskup odwiedził kilku chorych w parafii, przewodniczył też mszy świętej na rozpoczęcie wizytacji kanonicznej z udziałem księży z dekanatu. Na tej mszy świętej grupy duszpasterskie działające w naszej parafii przedstawiły ks. biskupowi sprawozdanie ze swojej działalności. W drugim dniu wizytacji po mszy świętej z udziałem dzieci ks. biskup spotkał się w klubie parafialnym z dyrekcją Zespołu Szkół w Rotmance im. Karola Wojtyły, z nauczycielami, z katechetami oraz tymi, którzy przyczynili się do wydania płyty pt. Śpiewajmy pieśń miłą naszemu Papieżowi. W tym miejscu dziękujemy Fundacji „Bursztynowym Szlakiem” z Pruszcza Gdańskiego za wkład w wydanie płyty, która jest prezentem dla Darczyńców paczek bożonarodzeniowych. Później, o godzinie 12.00, ks. bp odprawił mszę świętą za parafian, podczas której podziękował wspólnocie za pielęgnowanie materialnego i duchowego kościoła. O godzinie 18.00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania podziękowała ks. biskupowi za obecność w naszej parafii i przeprowadzoną wizytację kanoniczną.