27 niedziela zwykła – 2.10.2022 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj, o godzinie 17.30. Zapraszamy członków Żywego Różańca.
    2. Miesiąc październik poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej. Różaniec odmawiać będziemy przed Najświętszym Sakramentem od poniedziałku do piątku, o godzinie 18.30; natomiast w soboty i niedzielę, o godzinie 17.30.
    3. Różaniec dla dzieci we wtorki i środy, o godzinie 17.15.
    4. Zapraszamy dzieci oraz młodzież do wzięcia udziału w akcji „Jesienny różaniec – dar dzieci dla Maryi”. Zadaniem tej akcji jest wykonanie różańca z darów jesieni lub innych przedmiotów, a następnie przyniesienie go do 22 października do zakrystii po dowolnej mszy świętej. Z różańców urządzimy wystawę, która będzie naszym darem dla Matki Bożej za opiekę przez cały rok. Różańce oraz słodką nagrodę za udział w akcji będzie można odebrać 30 października.
    5. W liturgii Kościoła obchodzimy:  we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, w środę – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, w piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
    6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po różańcu, do godziny 20.00.
    7. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek, o godzinie 18.45.
    8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
    9. Okazja do spowiedzi świętej z racji pierwszego piątku miesiąca, od godziny 6.30 do godziny 7.00 oraz od godziny 17.00 do godziny 18.00.
    10. Msza święta pierwszopiątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o godzinie 18.00.
    11. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę, 8 listopada, o godzinie 10.00. Prosimy rodziców, aby zatroszczyli się o udział w zbiórce swoich synów.
    12. Tegoroczny odpust ku czci naszej patronki św. Faustyny Kowalskiej połączymy z pierwszą rocznicą konsekracji naszego kościoła w dniu 9 października. Pragniemy trwać w dziękczynieniu za dary, jakie otrzymaliśmy od Boga za wstawiennictwem św. Faustyny. Na każdej mszy świętej będą zapalone zacheuszki, które przypominać nam będą o tym wydarzeniu. Gościć będziemy ks. prof. Czesława Parzyszka, pallotyna, który w ubiegłym roku prowadził misje święte przed uroczystością konsekracji i wygłosi do nas Boże słowo. Radość modlitwy pragniemy przenieść później do kawiarenki, aby kontynuować nasz dialog spotkania. Prosimy Panie o przygotowanie ciast. Ciasta można  przynosić w sobotę lub niedzielę, do kawiarenki.
    13. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną, którą przeznaczamy na spłatę wykonanych prac za zamontowane przęsła metalowe w ogrodzeniu frontowym kościoła oraz bramy wjazdowej i bram bocznych. Dziękujemy wszystkim za solidarne wsparcie powyższych inwestycji. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
    14. W ubiegłym tygodniu zmarli śp. Jolanta Gawrońska z ul. Borówkowej, która przeżyła 63 lata oraz śp. Stanisław Stępień z ul. Sasankowej, który przeżył 75 lat. Pomódlmy się w ich intencji...