16 niedziela zwykła – 21.07.2024 r.

1. W liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – święto Świętej Marii Magdaleny, we wtorek – święto Świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w środę – Świętej Kingi, dziewicy, w czwartek – święto Świętego Jakuba, apostoła, w piątek – Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
    2. W czwartek, 25 lipca, obchodzimy również wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu po mszy świętej o godzinie 18.00 dokonamy błogosławieństwa pojazdów mechanicznych. Zapraszamy zainteresowanych kierowców.
    3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek wyjątkowo od godziny 19.00 do godziny 20.00. Adorację rozpoczniemy dopiero po błogosławieństwie pojazdów mechanicznych.
    4. Godzina Miłosierdzia w piątek, o 15.00.
    5. W dniach 28 lipca–12 sierpnia wyrusza na pątniczy szlak 42 Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Chętnych prosimy o zapisywanie się na stronie internetowej Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki www.pielgrzymka.gda.pl
    6. Przypominamy o naszym konkursie dla dzieci i ich rodziców pt. „W wakacyjnym rytmie ze św. Faustyną”. Konkurs polega na wykonaniu w plenerze napisu „św. Faustyna” z dostępnych rzeczy, np. muszelek, szyszek, kamyków lub innych darów lata. Następnie należy zrobić zdjęcie napisu i przesłać je na adres mailowy redakcja_faustyna@interia.pl lub przez profil parafii na Fb. Na zwycięzców czekają nagrody.
    7. Wyrażamy wdzięczność ofiarodawcom i dobrodziejom naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać.