STRONA GŁÓWNA    OGŁOSZENIA     GRUPY DUSZPASTERSKIE    KRONIKA    ROZWAŻANIA EWANGELII    KONTAKT  

 • PARAFIA
 • KANCELARIA
 • MSZE ŚWIĘTE
 • SAKRAMENTY
 • PORADNIA RODZINNA
 • GAZETKA PARAFIALNA
 • BIBLIOTECZKA PARAFIALNA
 • POLECAMY
 • Odwiedziło nas
  373286
  gości

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 4.06.2023 r.                                      

  1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawujemy od poniedziałku do piątku o godzinie 18.30; natomiast w sobotę i niedzielę – o godzinie 17.30.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po nabożeństwie. Zapraszamy członków Żywego Różańca.
  3. W czwartek, 8 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione o godzinie 10.00 i 18.00. Po mszy świętej o godzinie 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Trasa procesji jest następująca: przejście ulicami Kościelną, Tulipanową, Leśną i dalej przez Raciborskiego w ulicę Świerkową, Jesionową, Topolową, Kasztanową, Lipową, Piłsudskiego, Modrzewiową i powrót Świerkową do kościoła przez przejście dla pieszych na ul. Raciborskiego. Zadbajmy o wystrój naszych domów i weźmy udział w pielgrzymce wiary ulicami naszej parafii idąc za Chrystusem w Najświętszym Sakramencie. Ołtarze będą usytuowane: pierwszy na ul. Leśnej (przygotowuje I róża Żywego Różańca), drugi na ulicy Topolowej (przygotowuje Przedszkole), trzeci na ulicy Modrzewiowej (przygotowuje Domowy Kościół), czwarty w kościele (przygotowuje parafia). Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości nie zostawiać samochodów na trasie procesji.
  4. Wyznaczeni Panowie z parafii oraz Komenda Powiatowa Policji z Pruszcza Gdańskiego zabezpieczą trasę przejścia przez ulicę Raciborskiego. Prosimy o szczególną uwagę na trasie procesji.
  5. Dzieci klas trzecich, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą, bardzo prosimy, aby wzięły udział w procesji Bożego Ciała w swoich strojach od Pierwszej Komunii Świętej.
  6. Prosimy również najmłodsze dzieci do sypania kwiatków, a rodziców o pomoc na trasie procesji. Próba sypania kwiatków we wtorek i środę, o godzinie 18.45.
  7. W czwartek, z racji uroczystości Bożego Ciała i procesji z Najświętszym Sakramentem po naszej parafii, wyjątkowo nie będzie adoracji do godziny 20.00.
  8. Metropolita gdański, arcybiskup Tadeusz Wojda udziela osobom przebywającym w granicach archidiecezji gdańskiej 9 czerwca dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  9. Godzina Miłosierdzia w piątek, o 15.00.
  10. We wtorek, 27 czerwca, będziemy przeżywali 27 rocznicę powstania naszej parafii. Zapraszamy całą parafię do wzięcia udziału w rodzinnym festynie, który pragniemy zorganizować w niedzielę, 18 czerwca. Niech to wydarzenie będzie okazją do wdzięczności Bogu za kolejny rok bycia razem we wspólnocie. Więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę. Osoby, które chciałyby pomóc w zorganizowaniu parafialnego festynu, prosimy o kontakt po mszach świętych w zakrystii.
  11. Taca dzisiejsza jest tacą inwestycyjną. Dziękujemy za materialne wsparcie. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

   

   

   

   

   

   


   

   

  Liturgiczna Służba Ołtarza
  Żywy Różaniec
  Chór Soli Deo
  Caritas
  Krąg Biblijny
  Domowy Kościół
  Schola
  Rodzina Szensztadzka
  Wspólnota Marana Tha
  Gaudete
  ministranci
  Rada Duszpasterska
  Apostołki Maryi
  Rycerze Kolumba
  LITURGIA NA DZIŚ
  http://niezbednik.niedziela.pl
  https://modlitwawdrodze.pl