3 Niedziela Wielkanocna  – 14.04.2024 r.

1. W trzecią Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy ogólnopolski Tydzień Biblijny i przeżywamy Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Kościół poprzez ustanowienie Niedzieli Biblijnej, zaprasza nas do codziennego czytania Pisma Świętego w rodzinach. Zechciejmy sięgnąć w tych dniach po Biblię, aby otworzyć się na działanie Ducha Świętego.
    2. Zapraszamy do zabrania ze sobą wylosowanej karteczki ze wskazanym adresem odsyłającym do fragmentu z Dziejów Apostolskich. Koszyk z przygotowanymi karteczkami znajduje się na stoliku pod chórem. Odnaleziony i przeczytany fragment Pisma Świętego będzie naszą formą aktywnego włączenia się w inicjatywę ósmego już Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego.
    3. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj, o godzinie 17.30. Zapraszamy członków Żywego Różańca.
    4. Rycerzy Kolumba zapraszamy do udziału we mszy świętej we wtorek, o godzinie 18.00. Po mszy świętej odbędzie się spotkanie.
    5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, od godziny 18.30 do godziny 20.00.
    6. Godzina Miłosierdzia w piątek, o 15.00.
    7. W piątek, 19 kwietnia, na mszy świętej o godzinie 18.00, ks. biskup Piotr Przyborek udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zapraszamy wspólnotę parafialną do udziału w tej uroczystości, aby modlić się w intencji młodzieży o dary Ducha Świętego.
    8. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w nowennie przed bierzmowaniem codziennie, o godzinie 18.45.
    9. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków w czwartek, od godziny 17.00 do godziny 18.00. Po spowiedzi młodzież bierze udział we mszy świętej, o godzinie 18.00.
    10. Za tydzień, 21 kwietnia, w kawiarence parafialnej odbędzie się „Wiosenny kiermasz rękodzieła”. To akcja charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie dla trzech rodzin z naszej parafii, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Rzeczy, które można będzie kupić na kiermaszu, zostały zrobione własnoręcznie przez dorosłych, młodzież oraz dzieci w ramach warsztatów „Sobota u Świętej Faustyny”. Ich zaangażowanie zaowocowało pięknym rękodziełem, dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzenia w tym dniu kawiarenki parafialnej. Oprócz rzeczy do nabycia można będzie skosztować pysznego ciasta przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich „Miriada” oraz napić się kawy i herbaty. Szczegółowe informacje, w tym godziny otwarcia kiermaszu, znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii oraz na profilu parafii na Fb.
    11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać.

Rycerze Kolumba