„Aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa” (1P 4,11)

Eksporta zwłok śp. ks. Bronisława do Parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej w Rotmance miała miejsce w dniu 21 lipca 2008 roku. Tego dnia o godzinie 18.00 odbyła się msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Kasyny. O godzinie 21.00 została odprawiona msza święta koncelebrowana przez kapłanów z dekanatu Pruszcz Gdański. O godzinie 22.15 koledzy kursowi śp. ks. Bronisława odprawili mszę świętą w Jego intencji. O 24.00 miała miejsce uroczysta pasterka, w czasie której ks. Bronisława żegnali parafianie.

22 lipca, w dniu pogrzebu ks. Bronisława, o godzinie 8.30 rozpoczęło się modlitewne czuwanie dzieci i młodzieży. Msza święta pogrzebowa koncelebrowana pod przewodnictwem metropolity gdańskiego ks. arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, odbyła się o godzinie 11.00. Po mszy świętej kondukt pogrzebowy wyruszył na cmentarz komunalny w Pruszczu Gdańskim.