„Aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa” (1P 4,11)

Pożegnanie na mszy świętej pogrzebowej – teksty dzieci, młodzieży i dorosłych

Podziękowanie dzieci

Kochany Księże Bronisławie, w imieniu dzieci z Parafii pod wezwaniem św. Faustyny Kowalskiej pragniemy wyrazić swoją wdzięczność za Twoją obecność wśród nas przez ostatnich osiem lat.

Jesteśmy bardzo młodzi, ale mamy już jakieś swoje wspomnienia. Kiedy sięgamy pamięcią do przeszłości i wspominany msze święte, nabożeństwa, kolędy, jesteś zawsze obecny w tych wspomnieniach. Kiedy dorastaliśmy, byłeś zawsze blisko nas. Wyjeżdżałeś z Rotmanki wiele razy, ale zawsze powracałeś, by głosić kazania, spowiadać, odprawiać msze święte. Trudno nam jest wyobrazić sobie, że już nigdy nie będziesz nam mówił  o Jezusie, opowiadał o dalekiej Syberii, nie usłyszymy już Twego głosu…

Wprawdzie nie będziesz stał przed nami ze swoim uśmiechem, ale pozostaniesz w naszej pamięci i modlitwie. Za wszystko raz jeszcze Ci dziękujemy!!!

Podziękowanie młodzieży

Księże Bronisławie, zawsze byłeś radosny i uśmiechnięty, można było z Tobą pożartować, ale i poważnie porozmawiać. My, ludzie młodzi, często zadawaliśmy wiele pytań: po co? dlaczego? jaki to ma sens? A Ty spokojnie tłumaczyłeś, ucinając chwasty niepewności i wskazując nam drogę prawdy. Ale potrafiłeś również uderzyć mocno z ambony, słowami, którymi Chrystus kołatał do naszych serc, które pozamykane na wiele spustów ledwo mogły dosłyszeć to kołatanie. Dzięki Tobie stawało się ono głośniejsze i z echem odbijało się po naszych pustych i zakurzonych sercach. Pomagałeś nam również posprzątać te pajęczyny naszych grzechów poprzez sakrament pojednania, tak niesamowity, a tak prosty i radosny. Dzięki Tobie, Jezus mógł zamieszkać w wielu sercach, które już dawno o Nim zapomniały. Dziękujemy!

Podziękowanie dorosłych

„Jezu, ufam Tobie” tym wyznaniem przez kilka ostatnich miesięcy kończyłeś, Księże Bronisławie, swoje kazania.

Dziękujemy Ci za to świadectwo wiary, które dziś jest nam tak bardzo potrzebne.

Dziękujemy też za Twój spokój ducha, trwanie przy cierpiących, skupioną modlitwę, za to, że nosiłeś w sobie tyle naszych problemów.

Dziękujemy za walkę, którą toczyłeś o nasze dusze i jedność naszych rodzin, za to, że prowadziłeś nas prostą drogą do Chrystusa, ucząc miłości Bożej i miłości bliźniego.

Zachowamy w pamięci Twój patriotyzm, rozumiany tak szeroko i Twoją mistyczną wręcz miłość do Maryi.

Spoczywaj w pokoju wiecznym, Księże Bronisławie.

Spoczywaj w pokoju wiecznym.